*Batman Çağdaş, 40’ncı yıldönümünü kutluyor. Acı ve dramların yaşandığı deprem bölgesine komşuyuz. Yaraların sarıldığı şu günlerde deprem bölgesinden gelen afetzedelere, Batman misafirperverlikte üzerine düşeni yapıyor…

*Büyük bir afetin yaşandığı bir dönemdeyiz. İçinizden ne bir etkinlik yapmak gelir ne de bir program. 80 Yıllık Batman’ın 40 yıllık tarihi olan Batman Çağdaş, için deprem öncesinden bir dizi etkinlik planlamıştık ama böyle acılı bir dönemde her şeyi rafa kaldırdık…

MESLEKTAŞLARIMIZ ‘ÇAĞDAŞ’I UNUTMADI

Türkiye’nin dört bir yanından meslektaşlarımız, saygın basın kuruluşları, Batman Çağdaş’ın 40’ncı yıl dönümünü kutladı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden Türkiye Gazeteciler Federasyonuna, Türkiye Spor Yazarlarından Türkiye’nin birçok İl’indeki Cemiyet Başkanlarına kadar bir çok meslektaşımız, Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş’a kutlama mesajı yağdırdı.

Bugün ki yoğunluktan köşeme meslektaşlarımdan gelen mesajların bir bölümünü aldım.

Bugün bu sütünü okurlarımın affına sığınarak meslektaşlarımın mesajlarına ayırdım.

Sibel Güneş (TGC Genel Sekreteri) : “Batman Çağdaş’ı yürekten kutluyoruz.”

Arif Dizdaroğlu (Hürriyet Gazetesi yazarı); “Böyle bir ortamda 40 yıla ulaşmak büyük bir başarı. Batman Çağdaş’a başarılarının devamını diliyorum.”

Muharrem Sarıkaya (Habertürk yazarı); “Yıllardır yakından takip ettiğim Batman Çağdaş’a nice 40’ncı yıllar diliyorum.”

Fuat Keyman (Siyaset bilimci); “Güneydoğu’nun sayılı yayın organlarından Batman Çağdaş’ın 40’ncı yayın yılını kutlar, başarılarınızın devamını diliyorum.”

Yılmaz Karaca (Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı); “Batman Çağdaş’ı kutluyorum. Nice 40’ncı yıllar diliyorum.”

Mücahit Ceylan (Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı); “Batman Çağdaş’ın 40’ncı yılını tebrik ediyorum. Nice yıllar dilerim.”

Necmi Işıksal (Tekirdağ Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı); “Batman ziyaretinde gerek gazeteciler cemiyetinizin üzerine büyük bir titizlikle çok şey koymuşsunuz, hepimize örnek bir başkan olduğunuzu gösterdiniz. Başarılarınız daim olsun.”

Sezai Matur (Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı); “Nice yıllara Batman Çağdaş. Gururla takip ediyoruz. Başarılarınız daim olsun.”

Levent Altun (TGF Genel Başkan Yardımcısı); “Özveri, emek ve başarılarla dolu nice yıllar dilerim.”

Bayram Ekici (Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı); “Batman askerlik yaptığım şehir. Batman Çağdaş’ın, Batman’a kattığı değer için teşekkür ediyor. 40’ncı yılını kutluyorum. Başarılı dolu yıllar diliyorum.”

Faik Bakoğlu (Rize Gazeteciler Cemiyeti Başkanı); “Batman Çağdaş’ın 40’ncı yıl dönümünü kutlar, özgürlük ve barış dolu yıllar dileğiyle Arif Arslan yönetimindeki gazeteye nice yıllar dilerim.”

Derya Akbıyık (Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı; “Kara elmas şehri Zonguldak’tan petrolün başkenti Batman’ın ‘kara altın’ tarihi yazan Çağdaş’a nice yıllar diliyorum. Zonguldak’tan en derin sevgilerimle. Başarılarınız daim olsun Batman Çağdaş.”

Bülent Ecevit (TGC Antalya temsilcisi), “40’ncı yaşın kutlu olsun Çağdaş. Daha çok 40 yıllarca yayın hayatına devam etmesi dileğiyle.”

Cemil Ciğerim (TGC Samsun temsilcisi); “41 Kara maşallah çok güzel olur. Yine de 40 yılın kutlu olsun Batman Çağdaş. Samsun’dan Batman’a sevgiler.”

Erol Tayhan (TGC Düzce temsilcisi); “Petrol diyarı Batman’ı, Batman Gazeteciler Cemiyeti sayesinde görmenin hazzını yaşarken, Batman Çağdaş Gazetesi’ne nice daha nice ömürler, yaşlar diliyorum. Afetlerin son bulduğu nice yıllar olsun. Batman’a selam ve sevgilerimle.”

İsmail Başkan (TGC Adana temsilcisi); “Batman Çağdaş’ı kutluyorum. Yayın hayatınızda başarılar diliyorum.”

Ceyhan Şahin (Adana-Ceyhan Gazeteciler Derneği Başkanı); “Başarılı dolu nice yıllara Batman Çağdaş.”

Alaattin Yakın “Kırşehir Gazeteciler Derneği Başkanı) ; “Batman Çağdaş’ın 40’ıncı yılını yürekten kutlarım.”

Avni Gelendost (Antalya-Manavgat Gazeteciler Derneği Başkanı); “Batman Çağdaş’a yeni yayın hayatında başarılar diler. Gazete emekçilerini kutluyorum.”

Mehmet Ali Solak (Hatay TSYD temsilcisi); “Batman Çağdaş’a nice yayın yıllar dilerim. Arif Arslan’ın şahsında tüm Çağdaş emekçilerini kutluyorum.”

İkram Kali (Van TSYD temsilcisi), “Uzun yıllar önce görev yaptığım Batman Üniversitesi’nde her gün yakından takip ettiğim Batman Çağdaş’ın 40’ncı yıldönümü kutluyor. Daha nice yaşlara.”

İbrahim Aydoğan (Mardin-Kızıltepe TSYD temsilcisi); “Komşu ilimizin güzide sesi Batman Çağdaş’a nice başarılı yıllar dilerim.”

Batman Çağdaş 40’ncı yıl dönümünde bizi unutmayan bürokrat, yönetici, STK temsilcisi ve okurlarının da mesajlarına yer verecektir.

Sağlıkla kalın…