*Cumhurbaşkanlığı ile genel seçimin en kritik anına geldik. Kalan 12 günde partilerin milletvekili adayları kent merkezi ağırlıklı ziyaretlerini yoğunlaştırdı. Bugün akşam saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Batman Buluşması’ var.

*Diğer parti adayların da Batman’da harıl harıl çalışması var. İş dünyasından bildiğimiz Ferhat Nasıroğlu, memleketi Batman’ın sorunlarını bildiğini, çözüm üretmeye çalışacağını Çağdaş TV’de de bir kez daha dile getirdi. Yeşil Sol Parti’de Milletvekili Rüştü Tiryaki, Çarşamba akşamı Batman Çağdaş TV’ye konuk oluyor…

İMAMOĞLU, BATMAN’DA
Seçimin en kritik sürecine girdik.

Kalan 12 gün adaylar son kozlarını kullanacaklar.

Bugün merakla beklenen bir miting var.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün (Salı) saat 17.00’de Atatürk Parkı karşısındaki Gelecek Partisi İl Başkanlığı binasının önünden Batmanlılara hitap edecek.

Geçen Cumartesi akşamı Batman’a konuk olan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP seçim lokalini ziyaret etti. CHP 1’nci sıra adayı Hüseyin Yaşar ile birlikte katıldığı düğün töreninde genç bir çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Bugün de Millet İttifakındaki partiler, Ekrem İmamoğlu ile birlikte partililerin karşısına çıkacak.

Batman’da gözler bugün İmamoğlu’nun mitinginde olacak.

YAŞAR, “KATILIMLAR PEŞ PEŞE SÜRÜYOR”
Pazar akşamı Batman’daki iddialı üç partinin seçim lokalinde de katılımlar vardı. Önce CHP’nin seri başı adayı Hüseyin Yaşar ile buluştuk. CHP seçim lokalinin bulunduğu sokağın girişinde ‘Millet İttifakı’ndaki partileri bir çatıda bulunduran tabeladan parti bayrak ve flamalarına, gençlerin dağıttığı broşürlere varan etkili bir seçim kampanyası için her şey düşünülmüş... Eski politikacılardan Hüseyin Yaşar, son günlerdeki katılımları anlattı. Farklı kesimlerdeki katılımlar nedeniyle parti lokalinden ayrılamadığını dile getiriyordu Yaşar. Seçim lokalinin olduğu sokağın girişinde CHP’li Yaşar’ın ağabeyi emekli eğitimci Feremez Yaşar ve Demokrat İl Başkanı Ahmet Güneş, ‘Millet İttifakı’nın tabelasının önünde hatıra fotoğrafı da çektiriyor, lokale gelenleri de sıcak bir karşılamayla karşılıyorlar.

SORUNLARI BİLEN ADAY
AK Parti Batman 1’nci sıra adayı gazeteci iş insanı Ferhat Nasıroğlu da dün 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışan emekçiler ile buluştu. Dün de yine çalışanlar ile öğle yemeğinde bir araya gelen Nasıroğlu, çalışanları dinledi.

Gittiği her yerde daima gülümseyen yüzü ile samimi cevaplar veren Nasıroğlu, memleketi Batman’ın sorunlarını bildiğini, çözüm üretmeye çalışacağını editörümüz Barış Arslan’ın, ‘Seçime Doğru’ programında da dile getirmişti.

LOKALDE PARTİLİLERİ AĞIRLAYAN İŞ İNSANI
AK Parti Batman 1’nci sıra adayı Ferhat Nasıroğlu’nun ağabeyi başarılı iş insanı Muzaffer Nasıroğlu, seçim lokaline gelen partililerle bire bir ilgileniyor. Türkiye’nin sayılı iş insanlarından Muzaffer Nasıroğlu, Batman’daki seçim propaganda çalışmalarının ‘hoşgörü’ bir ortamda geçmesinden memnun olduklarını söylüyor. Seçmenleri dinleyen Nasıroğlu, hemen herkesle buluşuyor…

TİRYAKİ, ÇAĞDAŞ TV’DE... 
Yarın akşam Batman Çağdaş TV’ye konuk olacak Yeşil Sol Parti’nin 3’ncü sıra adayı HDP Batman Milletvekili M. Rüştü Tiryaki, ikinci kez milletvekili olma yolunda ilerliyor. Tiryaki’nin, enerjisi tüm ekibe yayılıyor. Temposuna yetişmek zor. İlçe, belde ve köy-mezra gezilerini bitirdiklerinin altını çizen Milletvekili Tiryaki ile yarın Çağdaş TV’de sohbetimiz olacak. Bu programı kaçırmayın.

Sağlıkla kalın…