*Batmanlı müzik tutkunları, 1990’lı yılların ‘Nostaljik’ radyolarına dönüş yaptı. Gramofon, pikap, plak ve nostaljik radyoların satıldığı 40 yıllık Yılmaz Müzik marketinde müziğe dair her şey var.

GEÇMİŞE ÖZLEM

Son dönemlerde Batman’da müzik severlerin ilgi odağı haline gelen müzik enstrümanlardan biri de nostaljik radyo. Yaklaşık 40 yıldır Batmanlı müzikseverlere hizmet veren Yılmaz müzik markette de nostaljik radyodan gramofona, pikaptan plaka kadar her türlü enstrümanı bulmak mümkün. Gençlerin daha çok nostaljik radyoya ilgi gösterdiğini belirten müzik marketi işletmecisi Yılmaz Binici, “Org, piyano ve keman gibi enstrümanlar da var ama en çok ilgi nostaljik radyoya” dedi.

NOSTALJİK RADYOLAR EVLERDE

Binici, şöyle devam etti; “Bölgenin zengin müzik marketlerinden biriyiz. Böyle bir market Diyarbakır’da bile yok. Marketimiz de müziğe dair her şey var. Özellikle son dönemlerde nostaljik radyolara ciddi bir talep var. Son dönemlerde hemen her evin mutfağına bir nostaljik radyo girdi diyebiliriz. Pikniğe giden bir çok müzik sever şarjlı nostaljik radyoyu yanına almadan çıkmıyor. Orta boy radyoların adedi 800 ile 1000 TL arasında değişiyor. Son dönemlerde gençlerin de nostaljik radyolara yönelmesi dikkat çekici.” (Çağdaş Özel)

Kaynak: ÇAĞDAŞ ÖZEL