*Batman’da son yıllarda en sakin geçen bir seçim ortamına tanık olduk. Batman’ın 5 Milletvekili dün İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. Pazar günü de Cumhurbaşkanlığı seçimi için seçmenler sandık başına gidecek…

*Siyasete ilk kez “merhaba” diyen Nasıroğlu ailesi mütevazi bir seçim kampanyası sürdürdü. İş dünyasında saygınlıklarıyla bilinen Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve ağabeyi Muzaffer Nasıroğlu ,seçim çalışmaları kapsamında bu şehrin dört bir yanında karşılaştıkları herkesle selamlaştı, tokalaştı. Hatta diğer partilerin adaylarına da başarı diledi…

HER ŞEY SİYASET DEĞİL
14 Mayıs Milletvekili seçimi ile ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi son yılların belki de en gerilimsiz seçimiydi Batman’da.

Herkesin istediği de bu tabloydu.

Kim ne derse desin Batman’da siyasetin fotoğrafı değişiyor.

Hiç bir şey eskisi gibi kalmıyor.

Eski seçim atmosferi ile şimdi ki atmosfer arasında uçurum var.

40 Yıl öncesinin seçim kampanyaları ile günümüzün seçim propagandaları arasındaki fark ciddi bir şekilde hissediliyor.

Bu seçimde hemen her partinin lokaline konuk olduk.

Milletvekili adaylarını dinledik.

Parti teşkilat yetkililerinin söylemlerini bu sütunlar da değerlendirdik.

Sonuçta tahminlerimiz tuttu.

Her şey bir yana iş dünyasında başarısıyla ön plana çıkan Fernas yönetim kurulu Başkanı Muzaffer Nasıroğlu ile sohbetimiz oldu.

Kardeşleri gibi babası merhum Necat Nasıroğlu’nun izinden giden ve büyüklerinden gördükleri görgü ve geleneklere sıkı sıkıya bağlı olan, kimseyi kırmayan, incitmeyen ve mütevazilikleriyle bir çok kesimin takdirini alan iş insanı Nasıroğlu’nun memleketine olan tutkunluğunu da bilmeyen yoktur.

KARŞILAŞTIĞI HERKESLE TOKALAŞTI
Seçim öncesinde Batman’da özel bir hastanede karşılaştığımız Nasıroğlu, idari kadrodan hemşirelere, doktorlardan hasta ve hasta yakınlarına, koridorda gördüğü herkesle samimi bir şekilde tokalaştı, hal hatır sordu. Hatta seçimde rakip olan parti yöneticileriyle samimi bir ortamda öyle güzel mesajlar verdi ki sormayın gitsin.

Seçim lokaline komşu olan bazı partilerin de lokaline gidip ‘başarı’ dileğinde bulunan iş insanı Muzaffer Nasıroğlu’nun mütevaziliğini görenler kendi aralarında yorumluyorlardı:

“İşte siyasette görmek istediğimiz tablo bu…”

Nasıroğlu ailesinin mütevaziliğini bir çok kişi biliyor ama aktif siyasette onları yakından görenler şimdide ayrı bir kulvarda değerlendiriyor.

Siyasette elbette tatlı bir rekabet olacak.

Mutlaka her parti kendi propagandasını yapacak ama siyasetteki aktif politikacıların bir araya gelip arzu edilen bir ortamı oluşturmaları gerekiyor.

Önemli olan da kırmadan, dökmeden ve incitmeden toplum yararına politika yapmaktır.

“BİR BATMAN’IMIZ VAR…”
Sohbet ettiğimiz iş insanı Muzaffer Nasıroğlu, memleketi Batman’ın futbol takımından yeni yatırımlara, sanattan sosyal aktivitelere varan tüm projelerde üzerlerine düşeni yaptıklarını söylüyordu.

Batman’ın bir çok alanda daha da iyi yerde olmasının gerektiğinin altını çizen Nasıroğlu, bakın neler diyor:

“Bir Batman’ımız var. Başka da şehrimiz yok. Burada doğduk, büyüdük ve bu şehrin çok daha iyi yerlerde olması gerektiğini her platformda gündeme getiriyorum. Bu şehrin çok yeni projelere ihtiyacı var. İş dünyası gözüyle baktığımızda Batman’da yapılacak daha çok işin olduğunu görüyoruz. Yeter ki birbirimizi sevip sayalım. Bu şehrin geleceği için el birliğiyle çalışalım.”

İş dünyasının başarılı siması Muzaffer Nasıroğlu’nun, Batman’da yapmak istediği bir çok projesini de konuştuk. Önümüzdeki günlerde bu önemli projeleri siz değerli okurlarımızla paylaşacağım.

Sağlıkla kalın…