*3. Lig 2. Grup’ta nefesler tutuldu. TPAO Batman Petrolspor, Turgutluspor deplasmanında alacağı 1 puanla şampiyonluğunu ilan edecek. TFF’nin YouTube kanalından canlı yayınlanacak karşılaşma 15.00’te start alacak. Son 90 dakikada Batman’dan yüzlerce taraftarın yanı sıra gurbetçiler de Turgutlu’ya akacak.

ŞAMPİYONLUK MAÇI…
TPAO Batman Petrolspor, şampiyonluk için son 90 dakikaya çıkıyor. 17 Hafta boyunca grupta liderliğini sürdüren Kırmızı-Beyazlılar, Turgutluspor karşında alacağı 1 puanla bile şampiyonluğunu ilan etmiş olacak. Ligde 57 puanla zirvede yer alan Batman Petrolspor’u, 55 puanla Elazığspor takip ediyor. Elazığspor’un rakibi Eynesil küme düşmeyi garantilemeyi gerekçe gösterdiğinden sahaya çıkmayacağını ilan ettiğinden hükmen galip sayılacak. Petrolspor ise Turgutlu karşısında alacağı beraberlik veya galibiyetle şampiyonluğunu ilan edecek.

BATMANLILAR TURGUTLU’YA AKIN EDECEK
Batman’dan yüzlerce taraftar da Manisa-Turgutlu’ya akın ediyor. Yarasalar, Vikingler ve İstanbul’dan Dark Reds gruplarının yanı sıra Batman’dan yüzlerce taraftar kara yolunun yanı sıra hava yolu ile Turgutlu deplasmanı için yola çıktı. Ege bölgesindeki yüzlerce taraftarın da karşılaşmaya akın edeceği öğrenilirken, Petrolspor yönetimi de deplasman tribüne kontenjanının artması için girişimlerde bulundu. Öte yandan karşılaşmayı Turgutlu’da Batman Valisi Ekrem Canalp ve Milletvekili Ferhat Nasıroğlu’nun da izleyeceği öğrenildi. 

  

Muhabir: CEMAL GÜLER