*Ligin son haftasında şampiyonluğunu ilan eden TPAO Batman Petrolspor’u, Batmanlılar büyük coşkuyla karşıladı. Binlerce futbolseverin Batman Havalimanından karşıladığı Petrolspor kafilesi, kent merkezine 3.5 saate gelebildi. Gece 03.00’e dek süren kutlamalarda şampiyonluk halaylar eşliğinde kutlandı.

30 BİNİ AŞKIN TARAFTAR KUTLAMA YAPTI
Manisa-Turgutlu deplasmanında aldığı 3-2’lik galibiyetle sezonu 3. Lig 2. Grupta ‘Şampiyon’ olarak kapatarak ‘2. Lig’e yükselen Batman Petrolspor kafilesi, şehirde büyük bir karşılamayla buluştu. Batman kent merkezi ile hava limanı arasındaki 5 kilometrelik yolu 3.5 saatte kat eden Petrolspor kafilesine eşlik eden kalabalık kitle maytap, hava fişek ve konfetilerle ‘şampiyonluğu’ kutladı. İstanbul’dan Batman Hava limanına önceki gece 21.30’da uçakla gelen Kırmızı-Beyazlı ekibin kafilesini Batman Vali Yardımcısı Mustafa Caner Culukar ve TPAO Batman Bölge Müdürü ile Kulüp Başkanı Mustafa Demir karşıladı. Vali Yardımcısı Culukar kaptan ve golcü Berham Tunç’a çiçek vererek, futbolcularla şampiyonluk hatıra karesini çekti. Kafilenin limana gelişini takip eden Batmanlı futbolseverler, yollara döküldü. Kent merkezi ile liman arasındaki 5 kilometrelik yolu 3.5 saatte alabilen kafilenin bulunduğu kulüp otobüsü adım adım ilerleyebildi.

BATMAN’DA BÜYÜK KUTLAMA
Batman havalimanı kavşağı ile Esentepe arasındaki 5 kilometrelik yol güzergahında araç konvoyunun yanı sıra Petrolspor Kulübünün otobüsüne yaya olarak eşlik eden kalabalık kitle, havai fişek ve maytaplarla ‘Şampiyonluk’ kutlamasını sürdürdü. Teknik heyet ve futbolcuları taşıyan Kırmızı-Beyazlı ekibin otobüsün geçtiği güzergah trafiğe kapandı. Hava limanı yolu ile kentin en işlek güzergahı olan Turgut Özal Bulvarı’nda halk, kutlamalara katılınca yüzlerce araç yolarda kaldı. 3.5 Saatte Batman Valiliği kavşağına ulaşabilen Petrolspor kafilesinin bulunduğu otobüs, bir ayrı bir güzergahtan yönlendirilerek, kulüp binasına ulaşabildi. Kulüp Başkanı Mustafa Demir ve Kırmızı-Beyazlı ekibin yöneticilerinin tüm uyarısına rağmen otobüsün önünde araç konvoyu ile şampiyonluk turunu düzenleyen Batmanlı futbolsever, geç saatler kadar ‘Şampiyonluk’ kutlamalarını sürdürdü.

TEKNİK HEYET VE FUTBOLCULAR ŞAŞIRDI
Ege Bölgesinden Batman’a ‘Şampiyon’ olarak dönen Petrolspor’da Teknik heyet ve futbolcular, gece yarısına kadar süren kutlamalar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Daha önce birçok futbol kulübünde şampiyonluk yaşadıklarını belirten Batman Petrolspor’lu bazı futbolcular, Batman’da taraftarların düzenledikleri kutlama ve karşılama törenine şaşırdıklarını söylediler. Taraftarlara teşekkür eden Kırmızı-beyazlı ekipteki bazı futbolcular, “Böyle büyük bir kutlama ve karşılamayı ilk kez görüyoruz” dedi. TPAO Batman Bölge Müdürü ve Petrolspor Kulüp Başkanı Mustafa Demir de futbolseverin, Turgutlu maçının ardından şampiyonluğunu ilan Petrolspor’a gösterdiği ilgiye teşekkür etti. Başkan Demir, “Muhteşem bir kalabalık bizi karşıladı. Daha resmi kutlama yapmadık. Karşılamada bizi bağrına basan tüm Batman halkı ile taraflara şükranlarımızı sunuyoruz. 2. Lig Batman’a hayırlı olsun” diye konuştu. (Barış Arslan-Nezahat Sumbül)

Muhabir: NEZAHAT SUMBÜL