*Ligin son haftalarına girilirken özellikle Batman’ın başarısını hazmedemeyen Elazığ’ın her oyuna başvurması bu sezona gölge düşürdü. Ligin son deplasmanına çıkacak Elazığ’ın rakibi Giresun-Eynesil’in maça çıkmaması futbola bir kara lekedir. Elazığspor, Turgutlu-Petrolspor maçını konuşacağına rakibinin neden maça çıkmayacağını önce bir izah etsin…

ŞAMPİYONLUK MAÇINA SAATLER KALA

Batman Petrolspor’un bir üst lige çıkmasına artık saatler kaldı.

Nefes kesecek maçın başlama saati 15.00.

TFF Sitesi’nden de naklen yayınlanacak önemli maç için Batman’ın bazı güzergahlarında dev ekranlar kuruldu.

Batmanlı futbolseverler yarın 15.00 ile 17.00 saatleri arasında ekran başında olacak.

3. Lig 2. Grupta ligin son haftasında ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Özellikle bu grupta rakiplerinin başarısını hazmedemeyen Çimentaş Elazığspor’un ortaya attığı çirkin iddialar, futbola yakışmıyor.

Hafta içinde Elazığspor’un ne denli agresif bir futbol kulübü olduğuna bir kez daha tanık olduk.

Turgutlu-Batman Petrolspor maçının naklen yayınlanması için TFF’ye çağrıda bulunuyor.

Biz de bu maçın naklen yayınlanmasını istiyoruz.

Ki bugün sadece Turgutlu-Batman maçı değil, Hacettepe-Anadolu Üniversitesi ile Bulvarspor-Kelkit müsabakaları da naklen yayınlanacak.

Sadece grubun şampiyonluğu değil küme düşecek üçüncü takım da bu maçların ardından netleşecek.     

Elazığ bir de Turgutluspor kulüp yöneticilerini de olmadık söylemlerle karalamaya çalışıyor.

Oysa Elazığ bu hafta çıkacağı Amber Çay Eynesil Belediyespor deplasmanı öncesinde yaşananlara kulak tıkamış. 

Elazığ, rakibinin maça çıkmaması kararından ise tek kelime söz etmiyor.

Futbolda ender rastlanan bir olaya tanık oluyoruz.

Henüz küme düşmesi kesinleşmeyen Eynesilspor Kulüp Başkanı Ergin Göreli’nin, sosyal medya hesaplarında; “Ligde kalma ihtimalimiz olmadığı için maça çıkmama kararı aldık” sözleri karşısında suskunluğu tercih eden Elazığsporlu yöneticilerin, Turgutlu-Petrolspor maçı için; “Gözlerimiz bu karşılaşmada olacak” diyor.

Varsın gözleri Turgutlu-Batman Petrolspor maçında olsun.

Bileğinin hakkıyla ve bugüne kadar topladığı puan ve puanlarla liderlik koltuğunu haftalardır elinde bulunduran Petrolspor, son maçında da kendisine yakışan skorla şampiyonluğa ‘merhaba’ diyecek.

ŞAMPİYONLUK GÜNÜ OLSUN

Batman, 34 yıl önce bu ayda ‘İl’ olma sevincini yaşamıştı.

Nisan’da çifte bayram yapan Batman, şimdi de bayram ertesi de bir sevinç daha yaşamaya hazırlanıyor.

İki yıl önce 2. Lige 16 yıl aradan sonra ‘merhaba’ diyen Petrolspor, ne yazık ki geçen sene ilgisizlikten küme düşmüştü.

Yeni bir yapılanmayla yeniden TPAO bünyesine alınan Kırmızı-Beyazlıların sezon başında kurduğu güçlü kadro, adım adım hedefe yaklaştı.

2. Ligin son maçlarında hesapta olmayan puan kayıpları, şampiyonluğu geciktirdi ama bugün Manisa-Turgutlu deplasmanında alınacak 1 puan bile Batman’ın özlem duyduğu 2. Ligi yeniden ‘Petrolün Başkenti’ne getirecek.

Günlerdir Turgutlu maçının öneminin farkında olan Kulüp Başkanından yöneticisine, il yöneticisinden Milletvekiline, futbolseverlerden iş insanlarına kadar birçok Batmanlı, bugün Turgutlu’da Kırmızı-Beyazlıların yanında olacak.

Uzak deplasmana gidemeyen futbolseverler de şehir merkezinde kurulan dev ekranların başında 90 dakikanın son düdüğünün çalmasını bekleyecek.

Batman’a çifte bahar havasını yaşatacak Kırmızı-Beyazlıların, şampiyonluğunu kutlayacağı bir Cumartesi dileğiyle kalın sağlıcakla.

Editör: MÜZEYYEN ARSLAN