KALABALIK TOPLULUK KATILDI
Batman’ın en büyük ilçesi Kozluk’a bağlı 850 nüfuslu Kaletepe köyünde, 31 Mart seçimlerinde muhtarlığı kazanan Mesut Yaman, kalabalık topluluğu Mevlid-i Şerif yemeğinde konuk etti. Pazar günü düzenlenen programa Şeyh Selman Bağdu, Bekirhan ve Xiya kanaat önderleri ve çevre köy sakinleri katıldı. Mevlid-i Şerif yemeğine katılan konuklara teşekkür eden muhtar Yaman: “Seçimleri sükunet içinde bıraktık. Köy sakinlerimizin teveccühüyle göreve seçildik. Mevlid yemeğinde bir araya gelerek dayanışma örneği gösterdik. Tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“ALTYAPI SORUNU ÖNCELİĞİMİZ OLACAK”
Kaletepe’ye kalıcı hizmetler kazandırmayı hedeflediğini belirten muhtar Yaman, en önemli sorunlarının altyapı olduğunu söyledi. Köy sakinleriyle daime dayanışma içinde olacaklarına da dikkat çeken Yaman, şöyle konuştu: “Köyümüzün öncelikli sorunu altyapı. Bu konuda Kozluk Kaymakamlığımıza dilekçe ile başvurduk. Bunun yanı sıra ağır tonajlı araçların güzergahı olduğumuz için köy yolu oldukça yamalı hale geldi. Bu konuda da girişimlerimiz olacak. Bunun yanı sıra DEDAŞ’ın sağladığı içme suyu ile ilgili köy sakinlerinin borçları oldukça birikmiş vaziyette. DEDAŞ ile iletişim halindeyiz ve taksitlendirmeyle bu sorunu da çözmek istiyoruz.”

“KÖYE KADIN EVİ PROJESİNİ KAZANDIRACAĞIZ”
850 Nüfuslu Kaletepe köyünde kadınların yararlanacağı Kadın Evi projesini de hayata geçirmek istediklerini ifade eden muhtar Yaman: “Söz konusu proje kapsamında hem kadınların yararlanacağı bir taziye evi, hem de yine kadınlarımızın zaman geçirebilecekleri Kadın Evi projesini tasarlama aşamasındayız. Köy kadınlarımızın sosyal aktivitelerine katkı sunacak bu projeyi de önümüzdeki süreçte tamamlamayı planlıyoruz” dedi. Öte yandan muhtar Yaman, Batman Barajı göleti içerisinde yer alan köyde olası boğulma vakalarının yaşanmaması için de ilgili kurumlardan ‘çitli’ önlem alınmasını istedi.

Muhabir: NEZAHAT SUMBÜL