*İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki gün Ağrı ve Van’dan sonra Batman’daydı. Atatürk Parkı’na komşu olan cadde de Batmanlılara hitap eden Cumhurbaşkanı yardımcı adayı İmamoğlu, petrol şehrindeki işsizliğe dikkat çekti…

*İmamoğlu seçildikten sonra sık sık Batman’a geleceğini de söylüyordu ve ekliyordu; “Batman’da çocuklar, gençler ve kadınlar için hazırladığımız projelerle sıklıkla sizi ziyaret edeceğim…”

BATMANLILARLA BULUŞTU

Önceki akşam Batman’a konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Parkı’na komşu cadde de Batmanlılara hitap etti.        

CHP’nin son yıllarda Batman’da belki de en iyi mitinglerinden biriydi.

Miting alanı ile bariyer dışındaki kalabalık İmamoğlu’nu pür dikkat dinliyordu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı İmamoğlu, kitlenin arasındaki gençleri görünce, “Batman, işsizliğin en fazla olduğu şehir. Allah aşkına, şu cıvıl cıvıl gençlerin olduğu yere işsizlik yakışır mı?” dedi.

CHP’nin Milletvekili adaylarıyla birlikte kitlenin karşısına çıkan İmamoğlu, “Batman’ın sorunlarını biliyoruz. Arkadaşlarımla bütün sorunları konuşuyoruz” diyordu.

İmamoğlu, şehrin sorunlarını şöyle anlatıyordu:

“Batman’da ciddi bir uyuşturucu sorunundan tutun eğitimle ilgili sıkıntılara, fırsat eşitliğine, gençlerimizin ihtiyaçlarının giderilmemesine, yeterince kültürel, sanatsal etkinliklerin olmamasına kadar, bu kadar genç nüfusu canlı tutacak, hayata katacak, dünyanın her yeriyle eşitleyecek çok eksik olduğunu biliyorum. 15 Mayıs’tan sonra en fazla ziyaret edeceğim yerlerden birisi Batman olacak. Biz, bütün bu problemlerin çözümü için yol yürüyeceğiz.”

“MEMLEKETİN HER YERİNİ BİRBİRİYLE EŞİTLEYECEĞİZ”

İmamoğlu, sonra iktidara yüklendi.

Kitle arasında gençleri görünce, Batman’ın işsizlik sorununu da konuşan İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürüyordu:

“Size söz; İstanbul’da gençler, kadınlar ve çocuklar hangi imkana sahipse bu bölgede tüm imkanları sizin için sağlayacağız. Memleketin her yerini bir biriyle eşitleyeceğiz. Eğer Batman’da işsizlik en yüksekse, kişi başı gelir ortalamasının yarısıysa işte bu haksızlığı ortadan kaldıracağız.”

Konuşmasının bir bölümünde, “Benim Batmanlı evladım” diyen İmamoğlu, sözlerine şöyle devam ediyordu:

“Benim Batmanlı evladım, bu vatanın her kademesinde çalışacak, liyakatli bir şekilde gelecek. Benim Batmanlı evladım, Türkiye’nin her karış toprağı için güzel hayaller kuracak.”

KİTLENİN DÖVİZLERİNİ OKUDU

İmamoğlu, alanda ellerinde döviz taşıyan gençlerin isteklerini de okudu.

O kitleyi coşturacak çıkışlar yapmasını da bildi.

Karanlık çökmeden konuşmasını tamamlayan İmamoğlu, CHP’nin Batman Milletvekili adaylarıyla birlikte platform önündeki kalabalığa gül dağıttı.

Milletvekili adaylarıyla platformda gençlerle birlikte fotoğraf çekti.

İmamoğlu, konuşmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde kullandığı seçim sloganını kitleyle birlikte söyledi.

CHP’nin mitinginden ayrılırken şunları düşündüm:

İyi planlanmış bir miting.

Önceki seçimlere göre, CHP Batman’da oyunu artırmış.

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu yerine ‘Batman Buluşması’na gelen İmamoğlu, siyasetin gereklerini iyi biliyor.

CHP’nin ‘Batman Buluşması’ndan aktaracaklarımız özetle böyle.

Sağlıkla kalın…