*Bir maç eksiğe rağmen 3. Lig 2. Grupta liderliğini haftalardır sürdüren Batman Petrolspor, geçen Pazar Elazığ’ı saha ve seyircisi önünde ağırladı. Kırmızı-Beyazlı ekip, müsabakanın son 20 dakikasında oynadığı futbolla galibiyeti kaçıran taraftı. Uzatmadaki beraberlik golü ise rakiplerle puan farkını korudu. Elazığsporlu bir futbolcunun, müsabaka bitiminde yaptığı provokatörlüğe Batmanlı futbolseverler alet olmadı. İlk yarıda sahalarında camlarını tuz-buz ettikleri Petrolspor’un kafilesinin otobüsü gibi konuk Elazığ’ın otobüsüne Batman’da bir sinek bile konmadı…

*Müsabaka arifesinde akşam saatlerinde Batman’a gelen Elazığspor kafilesinin konakladığı otel, gazetemizin komşusu. Karanlık çökmüştü. Elazığ kafilesini taşıyan otobüs daha otelin kapısına varır varmaz, Çevik Kuvvet ekipleri sokağı yaya ve araç trafiğine kapatmıştı. Bugüne kadar Batman’a gelen hiçbir futbol kulübü için böyle önlem alınmamıştı. Yanlış anlaşılmasın, biz güvenlik önlemlerinin de alınmasına karşı değiliz. Gruptaki 14 futbol kulübüne bakın? Tüm kulüpler bir yana, Elazığ bir yana. Elazığspor, gittiği her deplasmanda gerginlik ve kaostan besleniyor…

DEPLASMANLARDA AYNI NAKARAT!..
Bahardan kalma pazardı.

Batman Stadyumu tıklım tıklımdı.

Futbol oynamaya elverişli bir havada lider Batman Petrolspor, ikinci yarının son 20 dakikasına sığdırdığı baskılı o hücum futbolu maçın geneline yaymış olsaydı, konuk Elazığspor puansız ayrılırdı Batman’dan.

Olmadı, sağlık olsun.

Grubun ‘derbi’ müsabakasından çok konuk ekip Elazığ’ın, hemen hemen tüm deplasmanlarda yaptığı ‘gerilim’ ve ‘kaos’ ortamını Batman’da da sürdürmek istedi ama tutmadı.

Elazığspor, galiba ilk yarıda Batman Petrolspor’a yaptıklarını çabuk unuttu.

İlk yarıda da Petrolspor, Elazığspor’u elinden kaçırmıştı. Elazığlı taraftarlar, maç skorunu hazmedememişti.

Güvenlik görevlilerinin gözleri önünde taş yağmuruna tutulan Batman Petrolspor kulüp otobüsünün camları tuz-buz olmuştu. Maç sonrası otobüse sayısız taş-sopa ve kesici aletlerin atıldığı otobüse binmeye çalışan Petrollü futbolcular, canlarını zor kurtarmıştı Elazığ’dan. 

Batman Petrol, kafilesi Elazığ’dan üç saat sonra çıkabilmişti.

Elazığ, ilk yarıda Batman’a yaptıklarını bir göz önünde bulundursun da sonra Batman için değerlendirme yapsın.

Batman’da ne maç öncesi ne de sonrasında tek bir olay yaşanmadı.

Üstelik burada provokatörlük yapan da yine Elazığlı futbolculardan Burak Yamaç’tı.

Soyunma odasına giderken yaptığı hareket tek kelimeyle seyircileri tahrike yönelikti.

Yine de Batman’ın seyircisi sağduyuyu elden bırakmadı, oyuna gelmedi.

Üstelik Batman’a konuk olan AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, protokol tribününde Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ile birlikte müsabaka bitiminde iki futbol kulübünün futbolcularını alkışladı.

Hemen hemen her deplasmanda son dakikalara sığındığı beraberlik gölünü bu kez tam tersine kalesinde gören Elazığ, galiba skoru hazmedemedi.

Bir puana da dua etsinler, son 20 dakikadaki fırsatlar golle sonuçlansaydı, ağır bir yenilgiyle ayrılırlardı Batman’dan…

Elazığ’ın deplasman klasiği Batman’da da sürdü.

Aynı nakarat ve aynı söylemler.

Elazığspor’da değişen bir şey yok.

HER DEPLASMANDA AYNISINI YAPIYORLAR

Elazığspor kulübü, Batman dışındaki deplasmanlarda da aynı senaryoyu uyguladığını biliyoruz.

Kelkit deplasmanında sahayı karıştıran yine Elazığ’dı.

Kelkitspor yöneticilerini bir dinleyin, bin ah işitirsiniz.

Yine Sakarya-Sapanca deplasmanında da maç bitiminde olaylara çanak tutan Elazığ’dı.

Google’den bir tarama yapın.

Elazığspor’un oynadığı deplasmanlar ile evindeki kritik müsabakalara bakın?

Her maçı gerginlikle bitmiş.

Anadolu Üniversitesi Futbol Kulübü, ilk yarıda konuk olduğu Elazığ’da başlarına gelenleri Eskişehir’in 3. Lig temsilcisinin Teknik Direktörü Sertaç Gezer anlatmıştı.

Bu ilginç açıklamayı Elazığ’ın yerel medyasında da görmek mümkün.

Elazığ’da devre arasında yaşananları Anadolu Üniversitesi futbol kulübünün Teknik Direktörü Gezer, acı bir gerçeğe şöyle dikkat çekmişti:

“Keşke sadece futbol adına açıklamalarda bulunabilsem ama maçı sahada kaybetmedik.”

O maçta neler olup bittiğini şöyle özetlemiş Gezer;

“Ne olduysa devre arasında soyunma odası koridorlarında oldu. Hakemlerin soyunma odası önünde Elazığspor Başkanı ve yöneticileriyle yaşadığı konuşmaları anlatırım ama ispatlayamam. İzmir bölgesi hakemi gerek soyunma odası önünde yaşadığı gerekse de taraftarın baskısını kaldıramadı. Bizim yenilmemiz için rakibin sertliklerine göz yumdu.”

Elazığ, önce aynaya baksın…

Her kulübe misafirperverlik örneği gösteren 64 yıllık bir futbol kulübüne çamur atmasın.

Müsabaka bitiminde Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, konuk şehrin Milletvekili Keleş ile beraberindeki bazı konukları ağırladı.

Batman Petrolspor, bugüne kadar sadece Karşıyakaspor’dan yenilgi almıştı. Maç bitiminde Petrol’lü yöneticiler, Batman’dan 3 altın puanla ayrılan Karşıyaka’nın yöneticilerini kutlamıştı.

Üstelik maç öncesinde Petrol, antrenman sahasını da konuk ekibe vermişti.

İşte Batman böyle centilmen bir kulüp.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAD SAFHADAYDI

Müsabaka arifesinde Elazığ kafilesi, gazeteye komşu olan oteldeydi.

Konuk ekip belki de evinde görmediği rahat bir geceyi Batman’da geçirmişti.

Cumartesi akşam saatlerinde Elazığ kafilesini taşıyan otobüs otele varır varmaz, Ziya Gökalp Mahallesi 1711 sokak ile Turgut Özal Bulvarı’ndaki Dörtyol kavşağının bir bölümü yaya ve araç trafiğine kısa süreliğine kapatılmıştı.

Bugüne kadar Batman’da 3. Lig 2. grupta yer alan hiçbir futbol kulübüne alınmayan önlem nedense Elazığ’a alınmıştı.

Elbette bir derbi maç için gerekli önlemler alınacak ama Batman’da bugüne dek izlediğimiz müsabakaların hiçbirinde bunları görmedik.

Düşünün ne Süper Lig ne de Trendyol 1 ligi müsabakasında olmayan 550’si Çevik kuvvet ekibi 150’si de özel güvenlik toplamda 700 güvenlik personeli görev almıştı. Oysa Elazığ’da oynanan ilk maçta bu rakamın üçte biri bile Batman için sağlanmamıştı.

Sıkı güvenlik önlemleri altında geride kalan bir müsabaka sonrası hala Elazığ, sosyal medyada Batman’a veryansın ediyor.

Attığınız golü hakem vermedi mi?

Bir puana razı olun, kalecinizin kurtardıkları pozisyonlar olmasıydı, boynu bükük buradan ayrılırdınız.

Batman Petrol’ün yöneticileri, Anadolu Üniversitesi maçında Elazığsporlu yöneticiler gibi soyunma odasının önüne gidip hakemi de tehdit etmedi.

Elazığspor hariç diğer 13 kulüp yöneticilerine bir Batman’ı bir de Elazığ’ı sorun?

Hangi takımın, ‘gerginlik’ ve ‘kaos’la beslendiğini söylesinler.

Centilmen bir kulüp Batman Petrolspor’un yakasından düşün artık.

Sağlıkla kalın…