*Hasankeyf’in yeni Belediye Başkanı Hamit Tutuş’un kestirdiği dana, mevlit yemeği olacak. 52 Yıl aradan sonra Hasankeyf’te CHP’nin yerel yönetime geldiğini belirten Belediye Başkanı Tutuş: “Kestiğimiz dananın etiyle mevlit yemeği vereceğiz. İlçe sakinlerini de iftarda ağırlayacağız” dedi.

Hamit Tutuş Mazbata

RENKLİ DEVİR TESLİM TÖRENİ 
31 Mart yerel seçimlerde Batman-Hasankeyf Belediye Başkanlığına seçilen CHP’li Hamit Tutuş, devir teslim töreni ile görevi devraldı. Tutuş, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu’ndan aldıktan sonra Hasankeyf Belediye binasına geldi. Binanın önünde kendisini karşılayan kalabalığa kısa bir konuşma yapan Tutuş; “50 Yıldır Hasankeyf’ten uzak kalmıştık ama bir ayağımızı da buradan kesmedik. Sizler de bu seçimde görevinizi yaptınız. Biz de bundan sonra Hasankeyf’e vaat ettiğimiz projeleri hayata geçireceğiz. Hasankeyf’i turizm pastasından daha fazla yararlandıracağız. Hedefimiz yılda 1.5 milyon yerli ve yabancı turisti Hasankeyf’e çekmektir” diye konuştu.

Hamit Tutuş Devir Teslim

DANA, MEVLİT YEMEĞİ OLACAK
CHP İl Başkanı Adnan Yaşar’ın da katıldığı devir teslim töreninde Belediye Başkanı Tutuş, şunları kaydetti; “52 Yılın sonunda vatandaşlarımız CHP’yi Hasankeyf’te birinci parti yaptığı gibi bizi de Belediye Başkanlığına layık gördü. Gönül isterdi ki 25 yıl süreyle Belediye Başkanlığı yapanı çiçeklerle gönderelim ama maalesef bu olmadı. 5 Yıl boyunca Hasankeyf’te kıymetli hizmetler yaparak herkese eşit hizmet vereceğiz. Hasankeyf’e özellikle turizm ağırlıklı hizmetler kazandıracağımız güzel bir döneme başlıyoruz.” Öte yandan Belediye binası önünde kesilen 350 kilo ağırlığındaki dananın etini mevlit yemeğine dönüştüreceklerini belirten Başkan Tutuş; “Tüm ilçe halkını iftar programımıza davet ediyoruz” dedi.

Muhabir: NEZAHAT SUMBÜL