“TOPLUMSAL HUZUR İÇİN
ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”
HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, basın mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi. TPAO Kristal Park’TA düzenlenen iftar programında Ramanlı’ya, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Cevher, İl Başkanı Davut Şahin, merkez ilçe başkanı Cihad Altun ve gençlik kolları başkanı Burak Demir eşlik etti.  Yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulunan Ramanlı, kendilerine yönelik oluşturulan karalama ve algıya da cevap verdi. Ramanlı: “Seçim sürecinde toplumsal barışa hizmet etmeyen, insanları birbirine kırdırma potansiyeli olan sataşmalara mümkün mertebe cevap vermemiştik. Çünkü biz seçim süreçlerinde her ne kadar bazı siyasi partilerin toplumu kutuplaştırarak, düşmanlaştırarak netice elde etmeye çalıştığını görsek de biz hiçbir zaman, özellikle seçim dönemlerinde toplumsal barışın, huzurun bozulmaması için elimizden gelen gayreti gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz” dedi.

“SEÇİLEN BAŞKANLARI ZİYARET EDECEĞİM”
Siyaseti hiçbir zaman kutuplaştırma aracı olarak görmediklerini vurgulayan Ramanlı, şöyle devam etti: “İnşallah önümüzdeki süreçte, belediye başkanları da yavaş yavaş mazbatalarını alıyorlar; kendilerini makamlarında ziyaret edeceğiz. Tebriklerimizi ileteceğiz. Hangi parti olduğuna bakmaksızın milletimizin seçmiş olduğu belediye başkanlarına başarı dileklerimizi ileteceğiz. Ben bu şehrin bir milletvekili olarak üzerime düşen bütün sorumlulukları yerine getirmeye gayret göstereceğim.”

“BİZ CİNSİYETÇİ YAKLAŞMAYIZ”
Seçim sürecinde kadın karşıtlığı üzerinden kendilerine yönelik bir kampanya yürütüldüğüne de işaret eden Ramanlı: “Bizim örfümüz adetimiz bellidir. Biz cinsiyetçi yaklaşmayız. Bizim için cinsiyet değil şahsiyet önemlidir. Benim büyük ninem 10 yıldan fazla bir süre bizim aşireti idare etmiştir. Bizim örfümüzde şöyle bir söz var, bir atasözümüzdür: ‘Aslan aslandır. Gerek kadın olsun gerek erkek olsun.’ Dolayısıyla kimin idareci olacağına halk karar verir. İster kadın olur ister erkek olur. Bunun hiçbir önemi yoktur. Bunun üzerinden bir tartışma yürütmeye çalışıldı. Bunun aslı astarının olmadığını, bizim için cinsiyetin hiçbir öneminin olmadığını, önemli olanın halkın iradesi olduğunu tekrardan ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

“DEM PARTİ HAZİNE’DEN 658 MİLYON TL ALDI
Seçim sürecinde birçok töhmetin adeta havada uçuştuğunu da kaydeden Ramanlı: “Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi, işte bizim devletimizin gücünün arkasına aldığımız, devletin her türlü desteğini arkamıza alarak bir seçim çalışması yürüttüğümüz şeklindeydi. 2022 Yılında bizim devletin bütün günü arkamıza aldığımızı söyleyen Dem Parti’nin devletten aldığı 77 Milyona karşılık devlet Hazinesi’nin bize verdiği rakam sıfır TL, 2023 yılında Dem Parti'si devlet hazinesinden 329 milyon TL almış, HÜDA PAR'ın aldığı sıfır TL, 2024 yılında ise Dem Partisi devlet hazinesinden 658 milyon TL alırken HÜDA PAR’ın aldığı ise sıfır TL'dir. Bu da her şeyi açıklamak için yeterlidir. Daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. İnşallah bu yolda azimle ve kararlılıkla, yılmadan, yıkılmadan devam edeceğiz” dedi. 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL