*Batman, önceki gün Recep Tayyip Erdoğan’ı Valilik önündeki meydanda ağırladı. Erdoğan, Batman’a her gelişte hemen hemen bu meydanda Batmanlılara seslendi…

*Diyarbakır’dan sonra Batman’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting alanındaki kitlenin 50 bin olduğunu açıklıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişinden önce İl Başkanı Akif Gür, Belediye Başkan adayı Adil Sebati Ceylan da konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik eden Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de kitleye hitap etti…

11 AYDAN SONRA BATMAN’DAYDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 aydan sonra ziyaret ettiği Batman’da Valilik meydanında kitleye seslendi. 

Öncesinden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de kitleye konuştu. 

Enerji Bakanı Bayraktar’dan daha çok konuşan, Bakan Şimşek’ti.

Şimşek, ilkokulu okuduğu Beşiri’yi ve gençliğinin geçtiği Gercüş  günlerini anlattı. 

Konuşmasında halkı Kürtçe ve Arapça selamlayan Şimşek, gençlere ‘rol model’ ve ‘Batman vekili’ olarak hizmet etmenin kendisi için bir gurur kaynağı olduğunu dile getiriyordu. 

Tekstil sektöründen yeni OSB projelerine kadar bazı yatırımların altını çizen Şimşek’in mesajı netti;

“Hedeflediğimiz projeler tamamlandığında Batman, daha büyük bir cazibe merkezi olacak.” 

Batman mitingine  ‘Batman’ın Geleceği mitingidir’ diyen Bakan Şimşek, yatırımlara yönelik verdiği mesajın özeti;

“Batman, en büyük sanayi üssü olacak.”

BATMAN’DAKİ İCRAATLARI ANLATTI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında genel olarak ülke gündemiyle ilgili konuştu. Erdoğan, konuşmasının son bölümünde iktidarları döneminde Batman’daki icraatlarını anlatırken, 91 Milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi. 

Batmanlı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e de bir parantez açıyordu Erdoğan;

“Batman’ın evladı olan Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek’e bu konuda itimadım var. İnşallah yılın ikinci yarısından itibaren uyguladığımız ekonomi programının olumlu yanlarını daha net göreceğiz. Hayat pahalılığından en fazla etkilenen emeklilerimizin sıkıntılarının da farkındayız. Bu sıkıntıların hafifletilmesini sağlayacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının bitiminde AK Parti ve MHP İl Başkanı ile Batman, ilçe ve belde Belediye Başkan adaylarıyla halkı selamladı. 

NASIROĞLU SORUNLARA DUYARLI

AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, seçim bölgesinde karış karış geziyor. 

Kendisine ulaşan bazı sorunlara da çözüm bulmaya çalışıyor. 

Önceki akşam, TPAO’da aylardır biriken fazla mesai ve maaşların düzenlenmesine yönelik Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile TPAO Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu’na sorunların çözümü konusunda girişimlerde bulunduğunu anlatıyordu bize;

“Gerek TPAO’daki emekçilerin gerekse de Petrolspor’a destek amaçlı taleplerimiz için olumlu sonuç aldık diyebilirim. Petrol emekçilerinin taleplerini bizzat Bakan ve Genel Müdür’e anlattım. Bu konuda petrol emekçilerinin bize olan isteklerinin çözümü konusunda üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.”

Batman’ın tek profesyonel temsilcisi Petrolspor için de bir parantez açıyordu Milletvekili Nasıroğlu;

“TPAO Genel Müdürü sayın Türkoğlu’na ben ve Vali sayın Ekrem Canalp, Petrolspor’un şehrimiz için bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledik. Sağ olsun, var olsun Genel Müdür Türkoğlu da bundan böyle her türlü desteği futbol kulübümüze vereceğini açıkladı.”

Belediye Başkan adayı Adil Sebati Ceylan ile dur durak bilmeden Batman’ın dört bir yanını gezen Milletvekili Nasıroğlu’nun performansı seçim kampanyasında oldukça yüksek. 

Milletvekili Nasıroğlu, her zaman dersine iyi çalışmış bir siyasetçi. 

Gündeme getirdiği projelerinde abartı yok. 

Bu şehre ivme kazandıracak yeni OSB’lere Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de ciddi destek verdiğini bir kez daha öğrenmiş olduk. 

Çünkü bu şehrin ‘Yatırım’ üssüne dönüşmesi için yeni OSB’ler bu şehrin olmazsa olmazıdır.

1953 Yılında ülkenin ilk rafinerisinin yapıldığı Batman’da ne yazık ki sanayi bugüne kadar arzu edilen seviyeye ulaşamamış. 

Özetle; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingindeki izlenimlerimizden bugünlük de bu kadar.

Sağlıkla kalın.