*Bu şehrin belki de geri kalmışlığın en büyük nedenlerden biri  ‘Bireysel Meselelere’ ayrılan zamandır. Toplumsal sorunların her zaman bireysel sorunların önüne geçtiği Batman’da bazı yetkililer ve iktidardaki politikacılar da rahatsız bu işlerden…

*Keşke, toplumun gündeminde bireysel işler bu denli ön planda olmasaydı. Geçenlerde Batman’a konuk olan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, OSB’deki AR-GE Merkezi’nin açılışında bireysel meselelerden ne kadar uzak ara olduğunu iş dünyasına da anlatmıştı…

BİREYSEL SORUNLAR MEMLEKETİN KADERİ

İlk kez aktif siyasete ‘merhaba’ diyen AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, 3 aydır bu şehrin genel sorunlarının çözümü konusunda Bakanlıklar arasında ‘mekik’ dokuyor.

Geçenlerde politikayla ilgili bir çevrenin konuşmalarını dinledim.

O vatandaşların aralarında biri anlatıyordu:

“Valla İktidarın tek vekili sayın Ferhat Nasıroğlu, çok sabırlı. Ben vekilin yerinde olsaydım, geçmişten günümüze yetersiz kalan bazı il yöneticilerini yerinde bırakmazdım. Çalışma temposuna ayak uydurmayanı görevde tutmazdım.”

O topluluktan araya giren bir başka sima ise hararetle konuşuyordu:

“Eski politikacılar, zamanın çoğunu bireysel meselelere ayırırlardı. Basit sorunlar da üst düzey bürokrat ve Bakanların işine geliyordu. Toplumsal sorunların çözümü zor olunca, haliyle eski politikacılar da bireysel meseleleri ön planda tutardı.”

Günümüzün politikacıları ile eskileri değerlendiren o topluluktan bir başkası söz alıyordu:

“Biraz sabırlı olmak gerek. Vekil sayın Nasıroğlu’nun, görev süresi daha 3 ay dolmadı. Biraz daha sabırlı olmak gerek. İş dünyasında saygınlıkları olan bu ailenin şirketinde 20 bine yakın insan çalışıyor. Personelin nasıl çalıştıklarını birçok kesimden daha iyi bilirler. Çok da acele etmemek gerek. Eğer yetersiz ve eksiklikleri olan yönetici varsa, mutlaka değişimden yana da olurlar.”

Sokağın nabzı böyle…

GÜNÜMÜZÜN FARKLI POLİTİKACILARI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu da ‘Bireysel’ sorunlardan uzak siyasetçiler.

Her zaman projelerle gündemde olan Şimşek ve Nasıroğlu, iş dünyasına da vatandaşlara mesajı net:

“Lütfen bize daha çok proje getirin. Bireysel sorunlarla zaman kaybetmeyelim. Toplumsal sorunların çözümü için birlikte çalışalım.”

Geçenlerde Batman OSB’deki AR-GE açılışında yatırımcılara seslenen Bakan Şimşek, önemli bir hatırlatmada bulunmuştu:

“Benden bireysel sorunların çözümünü istiyorsanız zor…”

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu da nezaket kuralını eksiksiz yerine getiren bir sima.

‘Vekil’ olduğundan bu yana brifing aldığı il yöneticilerin, makam koltuklarına hiçbir zaman oturmadı.

İş dünyasındaki saygınlığını siyasete de yansıtmaya çalışan Milletvekili Nasıroğlu, kendisini daha çok şehrin genel sorunlarına odaklamış.

Bakan Şimşek’ten de Milletvekili Nasıroğlu’ndan da ‘Bireysel sorunları’ talep etmemek gerek.

Daha çok bu şehrin aksayan sorunların ‘Çözüm’ü için projelere kapılarını açan Bakan Şimşek ile Milletvekili Nasıroğlu, Batman’da politikada yeni bir sayfa açıyor.

Umarız, tüm politikacılar bireysel meselelerden çok memleketin toplumsal sorunlarına kafa yorarlar…

Sağlıkla kalın…