*Bahçelievler Mahallesi’nde 2.5 yıl önce yapımına başlanan Belediye ek hizmet binası, Çarşamba günü hizmete açılacak. TPAO’nun İluh Deresi kenarında Belediye’ye hibe ettiği yaklaşık 35 dönümlük alanın gerisinde yeni yapılacak ihata duvarı için de ilk temel harcı atılıyor.

2.5 YILDA TAMAMLANDI
Batman Belediyesi’nin tüm birimlerini bir çatı altında toplayacak ek hizmet binası, bugün hizmete açılacak. Bahçelievler Mahallesi’nde 2.5 yıl önce yapımına başlanılan 6 katlı binanın çevre düzenleme çalışmaları da tamamlandı. Yeni bina önündeki DEDAŞ’a ait trafo binasının duvarlarına  ‘Büyükşehire giden yolların taşlarını teker teker döşüyoruz’, ‘Batman’ı Büyükşehire hazırlıyoruz’ yazıları yansıtıldı. Modern binanın bahçesi de yeni ağaç fideleriyle çevrildi.     

35 DÖNÜMLÜK ALAN YOL OLACAK
Ermi Mahallesi ile Akyürek semtinin kesiştiği noktayı bulan yaklaşık 35 dönümlük alan, yeni hastane yolunun yeni güzergahı olacak. TPAO ile MTA’nın Batman Belediyesi’ne bağışladığı 2.5 Km uzunluğundaki İluh Deresi kenarındaki alan, İluh Deresi çevresine nefes aldırcak. Yapımı süren Batman’ın yeni hastane güzergahıyla birleşecek yol, trafiği rahatlatacak. TPAO, Özel İdare ve Belediye tarafından imzalanan protokol gereği yeni ihata duvarının temeli de bugün atılacak. (Nezahat Sumbül)

Editör: MEHMET REŞAT YİĞİZ