*Geleneksel hale gelen Batman 6. Kitap Fuarı ve Kültür Sanat Festivali 20 Ekim’de başlıyor. Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümünün kutlanacağı 29 Ekim’e kadar sürecek fuar, edebiyat ve düşünce dünyasından ünlü isimleri ağırlayacak. 150 saygın yayınevinin katıldığı fuarın mottosu ise; “Oku! Bu 100 yıl senin…”

20 EKİM’DE KAPILARINI AÇIYOR
Batman 6. Kitap Fuarı ve Kültür Sanat Festivali 20-29 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Batman Valiliği ve Batman Belediyesi’nin birlikte düzenlediği organizasyona bu yıl 150 yayınevi katılıyor. Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp: “Bu yıl düzenleyeceğimiz etkinlikler, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne denk geldiği için ayrıca büyük bir öneme sahip. Kitap Fuarı ve Festival, bu büyük coşku ve gururu 100. yıla yakışır şekilde yaşayabileceğimiz bir buluşma noktası olacak. Ayrıca şehir merkezine uzakta olanlar dahil tüm öğrencilerimiz için okullardan fuar alanına servisler kalkacak” dedi.

2 MİLYON LİRALIK HEDİYE ÇEKİ
Ücretsiz kitap alabilmeleri için öğrencilere dağıtılan hediye çeki uygulamasının da gelenekselleştiğini de hatırlatan Canalp, şöyle devam etti: “Bu yıl toplam 2 Milyon TL değerinde 50’şer TL’lik 40 bin adet hediye çeki dağıtıyoruz. Çocuklarımız istedikleri kitabı bu çeklerle alabilecek. Evlatlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Onlardan tek isteğimiz var, okumaları.” (NEZAHAT SUMBÜL)