*Vali ve Başkanvekili Ekrem Canalp, işsizliğe çözüm bulacakları yeni istihdam alanlarına yöneldiklerini söyledi ve ekledi; “Samanyolu’na kuracağımız tekstil OSB, Batman Çayı’nı kirletmeyecek.”

“BATMAN YATIRIMCI DOSTU OLACAK”
Batman Belediyesi bünyesindeki ‘Projeler koordinasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı. Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve il yöneticileri ile bazı oda ve STK temsilcilerinin katıldığı açılışta bazı projelerin de tanıtımı yapıldı. Proje Ofisinin açılışında konuşan Milletvekili Nasıroğlu, Batman’ın biriken bazı sorunlarının çözümü için çalışmaların başladığını söyledi. Nasıroğlu, şunları kaydetti: “Batman’ın sorunlarını çözecek bir anlayış var. Artık ‘cek-cak’ anlayışı sona ermiştir. Her alanda Batman’ı daha iyiye götürüyoruz. Batman’da artık büyükşehir oluşturuyoruz. Bu şehir yatırımcı dostu bir il olacaktır. Yatırımcı burayı gördükten sonra ‘iyi ki buraya geldim’ diyecek. Bizler Batman’ın hizmetkarı olacağız. Toplumun her hanesine de dokunacağız.”

VALİ, PROJELERİ TANITTI
Kültür Merkezi salonunda Proje Ofisi’nin hazırladığı projeleri tek tek anlatan Vali Canalp, işsizliği önleyecek 5 endüstriyel OSB’yi hayata geçirebilmenin çabası içinde olduklarını belirtti. Batman Çayı’nı kirletmeyecek tekstil OSB’yi Samanyolu köyü yakınında hayata geçirmeyi de hedeflediklerini belirten Canalp, şöyle konuştu: “Her zaman söylüyoruz; ne suyu ne de havayı kirletecek OSB’leri Batman Çayı’na kurmayacağız. Kuracağımız tekstil OSB, konfeksiyon tarzındaki işyerleri olacak. Şu anda Batman kent merkezinde yüzlerce apartman ve yapının altında irili ufaklı tesis var. Bu tesisler kent merkezine hiç kent merkezine kirlilik veriyor mu? Binaların altındaki tesisler sokağı ve caddeyi kirletmiyorsa nasıl Batman Çayı’nı kirletsin? Biz gençlerimiz işsiz kalmasın diye istihdama yönelik projelere yöneliyoruz.”

Editör: NEZAHAT SUMBÜL