“BATMAN KABUK DEĞİŞTİRİYOR”
Batman Belediyesi’nin ‘Yeşil Kuşak Ağaçlandırma’ projesi tanıtıldı. Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen programa Vali Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Vali Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları ve kurum müdürleri katıldı. İl yöneticileri, projede yer alan personellerle birlikte kahvaltı yaptı. Programda konuşan Milletvekili Nasıroğlu: “Geçen hafta OSB'ye gelmiştik. Dedik ki buraya ağaç dikelim ve bir hafta içerisinde ciddi bir ağaç dikimi yapıldı” dedi. Nasıroğlu,  ağaçların dikiminde çalışan işçileri onore etmek amacıyla kahvaltıda buluştuklarını ve Yeşil Kuşak Ağaçlandırma projesiyle Batman'ın kabuk değiştirdiğini anlattı. Batman'da bilinen ezberleri bozduklarını ve zihniyet devrimi gerçekleştirdiklerini dile getiren Nasıroğlu, Batman'ın çalışan ve üreten bir kent olduğuna işaret etti.

Vali-17

“YATIRIMCILARA KIRMIZI HALI SERMELİYİZ”
‘Yatırımcıları teşvik edelim ve gerekirse ayaklarına kırmızı halı serelim’ diyen Nasıroğlu, imkanlar dahilinde yatırımcılara destek çıkacaklarını kaydetti. Nasıroğlu, şöyle devam etti: “Bakınız 500 yatırımcı yer bekliyor ve biz bunun üzerine bir hedef koyduk. Madem talep fazla o zaman OSB'lerin sayısını artıralım dedik. Gelen yatırımcılara ihtiyaçları kadar yer tahsis edeceğiz.  Amacımız bir yandan OSB'ler kurup istihdam yaratmak bir yandan da yaşanılabilir bir şehir inşa etmek. Sanayi kurup istihdam sağlayacağız. Tabi bununla birlikte arıtmasıyla, çevre düzenlemesiyle ve yeşil kuşak projesiyle yaşanabilir bir kent inşa edeceğiz. Bugün de bunun önemli bir adımını gerçekleştirdik. 280 kilometre bir yeşil kuşaktan bahsediyoruz. Yolun sağını ve solunun ağaçlarla kuşanması son derece kıymetlidir.”

Vali2-10

VALİ: “YEŞİL KUŞAK OLUŞTURUYORUZ”
Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp ise kuşak ağaçlandırma projesine ilk kazmayı 11 Kasım'da vurduklarını anlattı. Canalp, şunları söyledi: “Kuşak ağaçlandırma projesiyle biz şunu amaçladık. Batman vilayetine nereden girerseniz girin, Batman'a girdiğinizi, Batman levhasını gördüğünüz zaman değil, kuşak ağaçlandırmayı gördüğünüz zaman anlayacaksınız. Batman'a giren insanlar, Batman'a girdiğinde buradaki kuşak ağaçlandırmayı gördüğünde 'ben başka bir yerde, başka bir alemdeyim' diyecek ve o zaman anlayacak ki burası Batman. Sağlı-sollu bitmiş olan bütün duble yollarımızın her iki tarafında da serviler böyle duvar gibi, yeşil kuşak gibi olacak.” 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL