Memleketi Rize’ye en son bir yıl önce 14 Mayıs 2022 tarihinde Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışı için gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık bir yıl aradan sonra Rize’ye geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda hemşehrilerine seslenen Erdoğan, çay üreticilerinin merakla beklediği yaş çay taban fiyatını destekleme ile beraber 11 lira 30 kuruş olarak açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yaş çay fiyatı hakkında vatandaşların ilk yorumu memnuniyet oldu.

“Fiyattan gayet memnunuz”
Verilen yaş çay fiyatını beğendiğini belirten Suriye Kanbur, “Çok güzel, çok memnun olduk. Allah devamını getirsin. Fiyattan gayet memnunuz. Bizi tatmin etti, çünkü 1 sürgün değil 3 sürgün oluyor. Onu düşünerek de fiyata değer vermemiz lazım” dedi.

“Vermek değil frene basmak lazım”
Verilen paranın iyi olduğunu söyleyen Kasım Eskici, “Herkese hayırlı uğurlu olsun. Güzel Türkiye’mize hayırlı olsun. Çay fiyatı olarak öncelikle şu ekonomiyi bir durdurması lazım. Reisimiz akıllı ve dünya lideri ama vermekle bu bitmez. Vermek değil frene basmak lazım. Vatandaş biraz daha versin ister çünkü hep öyle gördük. Vatana millete hayırlı olsun” dedi. (İHA)

 

ESNAFLARA ‘OTOPARK’ HİZMETİ ESNAFLARA ‘OTOPARK’ HİZMETİ