*Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Batman Havalimanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ekonomik gidişatı eleştiren Babacan: “Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Şu anda memleketin en büyük sorunu geçim derdi. Adalet ve hukuk olmayınca ekonomi olmaz” dedi.

HAVALİMANINDA KARŞILANDI
Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bismil, Diyarbakır ve Mardin ziyareti öncesi geldiği Batman Havalimanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Babacan’ı Batman’da Genel Başkan Yardımcısı M.Emin Ekmen, İl Başkanı Şehmus Yılmaz, Belediye Başkan adayı Erdi Işık,  il-ilçe teşkilatı ve kalabalık parti topluluğu karşıladı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Genel Başkan Babacan, ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi. Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Babacan: “Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Her türlü sıkıntıyı yaşıyoruz. Şu anda memleketin en büyük sorunu geçim derdi. Özellikle emeklilerimiz, ülkenin dört bir yanında feryat ediyorlar, geçinemediklerini söylüyorlar. Eğer emeklimizin oturduğu ev kendinin değilse, artık bu ülkede asgari gıda ihtiyacını bile karşılayamıyor. Türkiye gemi gemi buğday ithal eden bir ülke haline geldi. Eğer gemiler serbest kalmasaydı Türkiye’de buğday kalmayacaktı. Bunların hepsinin sebebi kötü yönetim” dedi.

“10 NOBELLİ İKTİSATÇI DA GELSE
EKONOMİ BÖYLE DÜZELMEZ”
Genel Başkan Babacan, şöyle devam etti: “Mehmet Şimşek iyi bir arkadaşımız ama havanda su dövüyor. Adalet ve eşitlik ilkesi olmayınca ekonomi olmuyor. 10 Ay geçmesine rağmen yapılan tek şey vergi artışı, faiz artışı. Sonuçlar ise enflasyonda artış ve yoksulluk. 10 nobel ödüllü iktisatçı bile getirseler bu ülkenin ekonomisini düzeltemezler, çünkü ülkenin başında bu zihniyet ve ‘ben hukuk tanımam’ diyen olduğu sürece ülkenin sorunları çözülmez.” Öte yandan yerel seçimlere iki yıldır hazırlandıklarını da ifade eden Babacan: “Biz Belediyeleri iyi yöneteceğiz. Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir parti Belediyeciliğin etik kurallarını da açıkladı bunu da DEVA yaptı. Belediyelerimize 500 projeli havuz oluşturduk.” Basın açıklaması sonrası Babacan ve beraberindekiler, şehir turu sonrası kentten ayrıldı. 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL