*Yerel seçime 18 kala Belediye Başkanlarının lansman programları da peş peşe başladı. AK Parti ve HÜDA-PAR’ın ardından şimdi de DEM’in lansman programı hazırlığı var. Belediye Başkan adaylarının her gün farklı yerlerde programları var. Bir birinden özel projeler yarışıyor…

*Sonuçta Batman kazansın. Aslında kazanan adaylar, kaybedenlerin projelerini isteyip hayata geçirseler fena da olmaz. Fırsat bulduğumuzda Batman’ın bazı ilçe ve beldelerdeki siyasi havayı da okurlarımızla paylaşıyoruz. Bugün de biraz şehir merkezinin havasını yansıtalım…

KALDIRIMDA BİR EŞ BAŞKAN ADAYI
İftar saatine az bir süre kalmıştı.

Turgut Özal Bulvarı’ndaki eski Endüstri Meslek Lisesi’nin giriş kapısında karşılaştığımız siyasetçi DEM Batman Belediye Eş Başkan adayı Gülistan Sönük’tü.

“Tam gün sahadayız” diyen Sönük, Eş Başkan adayı avukat Mehdi Öztüzün’ün, son günlerde sosyal medyadaki açıklamalarına girmeden sahada yaptıkları çalışmaları özetledi bize.

Yakında yapacakları lansmanla ‘Petrol Şehri’ne yönelik projeleri kamuoyu ile paylaşacaklarını da anlattı.

DEM Eş Başkanı adayı Gülistan Sönük, her mahalleyi gezdikleri ve herkese ‘dokunmaya’ çalıştıklarının söylüyordu;

“Gittiğimiz yerlerde seçmenlerin büyük ilgisiyle karşılaşıyoruz. Hatta seçmenlerin çoğu bize ‘gelmenize gerek yok, oyumuz size’ diyorlar. Biz yine de şehrimizin dört bir yanına ulaşıyoruz. Herkesi sandığa davet ediyoruz ve biz bu işi başaracağız...”

KADIN HAREKETİNDEN GELEN BİR İSİM
Önceki yerel seçimde Kozluk ilçesinin Bekirhan (Aviske) beldesinde Belediye Eş Başkanlığına seçilen DEM’li Sönük, Kadın hareketinden gelen bir isim.

Sönük, DEM Partisi’nde gülümseyen yüzü ile aktif siyasette ‘varım’ diyor.

Batman’da DEM’den önceki partilerin kadın hareketinde uzun süre görev alan Eş Başkan adayı Sönük, neler diyordu;

“Batman’ın yerel medyası belki beni yakından tanımaz, bilmez ama ben yıllarca partimin kadın hareketinde görev yaptım. Yerel medya daha çok partimizin Milletvekilleri ile İl yöneticilerinin açıklamalarına odaklandığı için belki de çalışmalarımızı aktaramadık geçmişte. Yerel medya ile de bir araya geleceğiz. Lansmanda Batman’a yapacağımız projelerimizi de bir bir anlatacağız.”

Seçim kampanyasında seçmenlerin gösterdiği ilgi ve alakadan memnun olan DEM Eş Belediye Başkan adayı Sönük’ün, önümüzdeki günlerde ‘lansmana’ yönelik projeleri merak konusu…

SAHADA ADIM ADIM GEZİYOR

DEM İl yöneticileri ile Batman’da mahalle mahalle, sokak sokak dolaşan Eş Başkan adayı Gülistan Sönük, kaldırımda karşılaştığı seçmenlerle tanışıyor.

Ziyaret ettiği esnafın sorunlarını öğreniyor, taleplerini dinliyor.

Turgut Özal Bulvarı’nda ayaküstü sohbet ettiğimiz Eş Başkan adayı Sönük, 5 yıl önce Kozluk-Bekirhan’da Eş Belediye Başkanlığına seçilen bir isim.

Şimdi de Batman Belediye Eş Başkanlığı’na hazırlanıyor.

Sönük, geçmişte de siyasette başarılı olmuş bir siyasetçi.

Kaldırımda sohbet koyulaştı ama iftar saatine de az bir süre kalmıştı.

Eş Başkan adayı Sönük’ün, Batman’a yönelik düşündüğü projeleri de lansman programında öğreneceğiz.

Özetle; sıra artık DEM’in lansmanında.

Sağlıkla kalın…