Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş, Youtube kanalından önceki akşam sayısız kitleyi ekran başına topladı. Bu Pazar şampiyonluğun ilk adımı olan Batman Petrolspor-Pazar maçının ne kadar önemli olduğunu kamuoyuyla paylaşan Çağdaş, her kesimi bu Pazar için de harekete geçirdi.

BU PAZAR’IN ÖNEMİ
Futbol sezonunun sonuna geldik sayılır.

Koca bir yılın bitimine 2 maç kaldı.

Haftalardır liderliği elinde bulunduran Batman’ın 64 yıllık markası Petroslpor’un bir üst lige çıkmasına ramak kaldı.

Haftalardır Petrolspor şampiyonluğun bir ucundan tutmuş.

Bunu da asla rakibine kaptırmak istemeyen azimli bir ekip ruhuyla mücadele eden Kırmızı-Beyazlıları yalnız bırakmayacak günlerdeyiz.

Kırmızı-Beyazlılar, teşvik primleri ve masa başı oyunlarına rağmen ‘Şampiyonluğu kimseye kaptırmaya niyetim yok’ diyor.

Önceki akşam Editörümüz Barış Arslan, bir ilki gerçekleştirdi.

Uyuyan bir devi harekete geçirdi.

Milletvekilliğinden Kulüp Başkanına, İş dünyasından Bürokratlara varana kadar herkesi ekranların başına toplayan Editörümüz Arslan, Pazar’a sayılı günler kala kentin dinamiklerini harekete geçirdi.

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Çağdaş TV’de Elazığ Milletvekili ile birlikte centilmenlik mesajı verdiği gibi üzerine düşeni de yaptı.

Geçen yıldan bugüne Fernas’ın verdiği maddi desteği esirgemeyen Milletvekili Nasıroğlu, 3 maaşını daha bağışladı ve bu anlamlı kampanyaya Batman’ın diğer 4 Vekili ile Belediye Başkanı’nı da davet etti.

Olması gereken de bu.

30 Yılı aşkındır iş insanı Muzaffer Nasıroğlu ise hep Petrolspor’un yanında oldu.

Kırmızı-Beyazlıların şampiyonluk arifesinde herkese düşen sorumluluklar var elbette.

BATSO başta olmak üzere bu şehrin iş dünyasının suskunluğu tercih etmesi elbette düşündürücü. 

Artık gün, bugün…

Kırmızı-Beyazlı ekibe destek vermenin tam zamanı.

PETROL’LÜ ESKİ YÖNETİCİLERDEN DAYANIŞMA

Batman Petrolspor’un eski Kulüp Başkanı Ekrem Konaç ve geçen yılın 3 yöneticisi Yunus Öndaş, Cahit Tok ve Yunus Toprak ile Ankara’da bulunan iş insanı Serhat Kaya da anlamlı bağışta bulundu.

Batman’ın yetiştirdiği başarılı bürokratlardan Vali Yardımcısı Hasan Tanrıseven’in programda son 10 günde yapılacak moral-motiveye yönelik önerileri yerindeydi.

Daha önce görev yaptığı Diyarbakır, Alanya ve Giresun’un futbol kulüplerinin çıktıkları Süper Lig öyküsünü Tanrıseven’den dinledik.

Özellikle Alanya Kaymakamlığı döneminde ‘Şampiyonluk Seferberliği’nin nasıl başlatıldığını bizlere hatırlatan başarılı Bürokrat Tanrıseven, çam sakızı çoban armağanı verdiği prim de anlamlıydı.

Batman Petrolspor Pazar günü, ligde hiçbir iddiası olmayan ama belki de rakiplerinin vereceği teşvik primiyle maça asılacak olan Pazarspor karşısında mutlak 3 puan parolasıyla çıkacak.

TPAO Batman Bölge Müdürü ve Kırmızı-Beyazlı ekibin Kulüp Başkanı Mustafa Demir’in, son iki haftada  futbolcuların üzerine ne kadar titrediğini Çağdaş TV’nin ekranlarından öğrendik.

Geçen puan kayıpları ve eksiklikleri artık bir yana bırakıp, 2 müsabakaya bakmaktan başka şansımız yok.

Düşünün, haftalardır puan ve averajla önde olduğumuz halde halen bazı çevreler sanki ‘Şampiyonluğu’ rakibimiz Elazığ’a kaptırmışız gibi bir hava estiriyor.

Hiç moral bozmadan bu ekip önündeki 2 haftaya bakacak.

Çağdaş, birlik ve beraberlik adına üzerine düşeni yaptı.

Şimdi sıra diğer bileşenlerde…

Önce Pazar, sonra da Turgutlu maçı…

Özetle; Batman ‘Şampiyonluğa’ kilitlenmiş.

Şehrin gündeminde sadece Pazar günkü maç var.

Haydi Batman… Gün bugün.

Kaynak: HABER MERKEZİ