*3. Lig 2. Grup’ta şampiyon olan TPAO Batman Petrolspor, kupasını törenle aldı. Kupa töreni ve Valilik tarafından düzenlenen Haluk Levent konserini, resmi verilere göre 45 bin kişi izledi. Batmanlılar şampiyonluğu doyasıya kutladı. Gecede konuşan Vali Ekrem Canalp ve Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Petrolspor’a 2. Lig’de de tam destek vereceklerini söyledi.

TÖRENE 45 BİN KİŞİ KATILDI
2. Lige yükselen TPAO Batman Petrolspor, kupasını törenle aldı. TFF Diyarbakır temsilciliği tarafından kupa verilirken, Batman Valiliği tarafından düzenlenen Haluk Levent konserini ise resmi verilere göre 45 Bin kişi izledi. Programda futbolcular, teknik heyet ve yöneticiler tek tek sahneye davet edilirken, Vali Ekrem Canalp ve Milletvekili Ferhat Nasıroğlu da gecede mesajlar verdi. Kupa töreninde konuşan Vali Ekrem Canalp; “2. Lig’de de hedefimiz şampiyonluk olacaktır. Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi. Kulüp Başkanı Mustafa Demir tarafından Vali Canalp’a tüm futbolcuların imzası olduğu forma hediye edildi.

NASIROĞLU: “ALIN TERİMİZLE HAK ETTİK”
Gecede platforma davet edilen Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ise Petrolspor camiasını kutladı. Nasıroğlu sahnede konuşma yaptığı sırada ise Petrollü futbolcular bir anda platforma çıkarak sürpriz yaptı. Futbolcular ve Milletvekili Nasıroğlu’nun kutlama anı renkli görüntüler oluşturdu. Daha sonra sözlerine devam eden Nasıroğlu: “Geçen sezon Şanlıurfa’dan ne yazık ki boynu bükük ayrılmıştır. Sonrasında bir söz vermiştik, bu takımı yeniden şampiyon yapacağız demiştik. Çok şükür öyle de oldu. Şampiyonluğu alın teriyle hak ettik” dedi.

GOL KRALINA ANLAMLI JEST
Programda futbolcular tek tek sahneye çıkıp Batmanlıları selamladı. Şampiyonlukta büyük pay sahibi grubun gol kralı Tunç Murat Behram ve kaptan Akın’a plaketler verildi. Gol kralı Tunç’a ise Vali Ekrem Canalp ve Kulüp Başkanı Mustafa Demir tarafından, Elazığspor maçının son dakikalarında attığı gol sonrası yaşadığı sevincin fotoğrafı hediye edildi. Daha sonra kaptan Akın’a da Vali Canalp tarafından plaket verildi.

Muhabir: NEZAHAT SUMBÜL