HER ŞAMPİYONLUĞUNDA KRALIĞI DA ALIYOR
Batman Petrolspor, şampiyonluk ipini göğüslediğinde ‘Gol Krallığını’ da kimseye kaptırmıyor. 1986 Yılında profesyonelliğe ilk adımı Aydın’daki Türkiye Amatör Şampiyonası’nda atan Batman Petrolspor’un 3. Lige ‘Merhaba’ dediği 1986 ile 1990 yılları arasında Kırmızı-Beyazlı ekipte ‘Gol Kralı’ olan Halil Türe idi. Kırmızı-Beyazlıların son 27 yılda unutulmaz forvetleri; Mehmet Ünver, Mehmet Kaplan, Aykut Çift ve Tunç Behram yer aldı.

PETROL’ÜN UNUTULMAZ FORVETLERİYDİLER
1996-97 Futbol sezonunda 2. Lige ilk kez çıkan Batman Petrolspor’un unutulmaz golcüsü Mehmet Ünver, şampiyonlukla birlikte Batman’a ‘Gol Krallığını’ da getirmişti. TPAO eski Bölge Müdürü Talat Atalay’ın Kulüp Başkanlığını yaptığı Kırmızı-Beyazlı ekipte eski Elazığsporlu Mehmet Kaplan, gol kralı olmuştu ve Petrol’ün şimdiki Trendyol 1. Lige çıkmasında büyük katkısı olan Kaplan’ı, Vanspor’a transfer eden Teknik Direktör Rıdvan Dilmen olmuştu.

PETROL’ÜN SON GOL KRALLARI
2020-21 Sezonunda Petrolspor, 16 yıl aradan sonra 2. Lige yükselmişti. Kırmızı-Beyazlı ekipte başarılı bir sezon geçiren Aykut Çift, fileleri 26 kez havalandırarak ‘Gol Kralı’ olmuştu. Bu sezon da kadrosunu tecrübeli isimlerle güçlendiren Batman Petrolspor, golcü Tunç Behram’ın attığı 15 golle ‘Gol Krallığını’ elinde bulundururken, bir sezon aradan sonra 2. Lige yükselme başarısını gösterdi.

Muhabir: CEMAL GÜLER