*İş yoğunluğuna rağmen zamanını Batman’ın tek profesyonel futbol kulübüne de ayıran iş insanı Muzaffer Nasıroğlu, önceki akşam telefonumuzun ucundaydı. Geçen yılın son maçlarında da Petrolspor’un küme düşmemesi için elinden geleni yapan tek isim Nasıroğlu idi. 1 Puanla 2. Lige veda eden Kırmızı-Beyazlıların bir alt kümeye düşmesi en fazla Muzaffer Nasıroğlu’nu üzmüştü…

*Bu Cumartesi Batman, Manisa’nın Turgutlu ilçesine akacak. Ege Bölgesindeki Batmanlı gurbetçiler, çevre iller ile İstanbul’daki binler Petrolspor’un yanında olacak. 4000 Seyirci kapasiteli Turgutlu stadyumuna belki de Batmanlılar sığmayacak. Petrol’ün alacağı bir beraberlik ‘Kara altın’ın başkentine ‘şampiyon’luk getirecek…

EN BÜYÜK DESTEK O’NUN…

Batman’ın 64 yıllık futbolun markası kuşkusuz; Petrolspor’dur.

Mazisi başarılarla dolu futbol kulübü Petrol’ün profesyonelliğe ‘merhaba’ dediği 1986 yılından bugüne hep takip ettik. Etmeye de ‘devam’ ediyoruz.

TPAO’daki birçok saygın simanın ‘Başkan’lık ve ‘Yönetici’lik yaptığı Kırmızı-Beyazlı ekipte; iz bırakanlar oldu, ‘hoş sada’ bırakan da.

Aramızda olmayan o eski fedakar yönetici ve futbolcuları rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Uzun yıllar TPAO Batman Bölge Müdürlüğü’ndeki yöneticilerin görev aldığı Petrolspor, son birkaç yıl Batmanlı bazı iş insanlarının yönetiminde ‘sancılı’ bir dönem geçirmişti.

Geçen sezon 45 puanla küme düşen bir ekibin imdadına her zaman olduğu gibi son maçlarda yetişen saygın simalardan biri de iş insanı Muzaffer Nasıroğlu idi.

Maddi ve manevi desteği hiçbir zaman esirgemeyen Nasıroğlu, Petrolspor’un bir alt kümeye düşmesine en fazla üzülenlerdendi.

Sağ olsun, var olsun… Bu şehrin geleceğine yönelik getirdiğimiz her öneriye ‘yok’ demeyen işadamı Nasıroğlu, yıllarca görev yaptığı Süper Lig’deki dört büyüklerden Beşiktaş’tan çok memleketi Batman’ın Petrolspor’una ‘gönül’ vermiş.

Geçen yıl bin bir güçlükle Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu’nun çabasıyla Kırmızı-Beyazlılar, aslı yuvası olan TPAO’nun bünyesine alınmıştı.

Bu sezon Batman Petrol’ün güçlü bir ekip haline getirilmesinde iş insanı Muzaffer Nasıroğlu’nun katkısı inkar edilemez… İş insanı Muzaffer Nasıroğlu’nun oğlu Zeynel Abidin, Kırmızı-Beyazlıların yöneticisi.

Zeynel Nasıroğlu iç saha ve deplasman demeden tüm maçlarda.

Önceki akşam da telefonumuzun ucunda olan iş insanı Nasıroğlu, Turgutlu müsabakası öncesinde üzerine düşeni yapacağını söylüyordu ve ekliyordu;

“Bu önemli maç öncesinde de maddi ve manevi olarak Petrolspor’un yanındayız. Allah’ın izniyle bu Cumartesi Petrolspor’umuz kendisine yakışan bir sonuçla şampiyon olacak...”

Memleketinin tek profesyonel takımına gönül veren iş insanı Nasıroğlu’nun büyük desteğiyle ‘Batman’ bugün şampiyonluğun en büyük adayı.

Deplasmanda alınacak 1 puan Batman’a yeter.

Hayırlıysa… Bu Cumartesi Turgutlu deplasmanından Kırmızı-Beyazlılar Batman’a ‘şampiyon’luğu getirsin de gelecek sezon için sizlerle çok önemli gelişmeleri de paylaşacağız.

KULAKLAR TURGUTLU’DA OLACAK

Batman Petrolspor’un iç sahada yapacağı müsabakalar, geçen ‘Pazar’ Pazarspor maçıyla sonlanmıştı.

Sezonun son maçı bu Cumartesi Manisa-Turgutlu’da.

Batman, bir sezonun ardından ‘2. Lig’e çıkabilmek için 90 dakikada alacağı ‘1’ puanı bekliyor.

Batman’dan bazı otobüs firmaları, şimdiden Manisa-Turgutlu için ‘sefer’ başlatmış.

Batman’dan gidecek futbolseverlerin yanı sıra Ege ve Marmara Bölgelerindeki gurbetçiler de Turgutlu-Petrolspor maçında olacak.

Bugünden itibaren Batman’dan Manisa-Turgutlu’ya ‘Şampiyon’luk yolculuğu başlayacak.

Uzun yolculuğa çıkacak futbolseverlere  küçük bir uyarı.

Aman dikkat.

Yol çok uzun.

Olası kazalara karşı hızdan kaçının.

Batmanlı hangi futbolsevere sorarsanız sorun; “Bu Cumartesi Turgutlu’dayız” diyor.

İzmir’de sağlık sektöründe başarılarla adından söz ettiren Batman’ın tanınan simalarından Veysi Kubba da Petrolspor’a bir jestte bulunmaya hazırlandığı haberini aldık.

Yine yıllarca Manisa’da ‘Sarı Kız’ mineralli maden suyu üreten Batmanlı iş insanı Zeki Çiftçi’nin de Turgutlu deplasmanında Kırmızı-Beyazlıların yanında olacağını biliyoruz.

Dedik ya… Bu Cumartesi, Batmanlıların kulağı; Manisa-Turgutlu’da olacak.

Bir yılın emeğinin sonundayız.

Ve son 90 dakikanın ucundaki ‘Şampiyon’luğa hazırlanan Batman, Cumartesi gününü iple çekiyor.

Sağlıkla kalın…