15 BİN TARAFTARDAN TAM DESTEK
3. Lig 2. Grupta haftanın maçında TPAO Batman Petrolspor, üç önemli futbolcusundan yoksun çıktığı karşılaşmada Elazığspor ile puanları paylaştı. Emniyet önlemlerinin üst seviyede tutulduğu ve 700 civarında güvenlik personelinin görev aldığı maçta Batmanlı taraftarlar 15 bin kişilik stadı doldurdu. Vali Ekrem Canalp, Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Elazığ Milletvekili ve bazı bürokratların da izlediği maçta Kırmızı-Beyazlılar tutuk futboluyla dikkat çekti.

Maç-75

KRİTİK İSİMLER FORMA GİYEMEDİ
Teknik Direktör Mesut Toros cezası nedeniyle kulübede yer almazken, Petrol’ün en önemli isimleri ve kart cezaları nedeniyle Akın ve Oktay, Gökhan da sakatlığı nedeniyle maçta forma giyemedi. Maçın 19. Dakikasında Petrol geriye düşse de taraftarlar 90 dakika boyunca desteğini sürdürdü. Petrol’e kritik puanı uzatma dakikalarında Tunç getirirken, maçta mücadelesiyle ön plana çıkan Muharrem Öner ise sahanın en iyi ismi oldu.

Maç1-46

MAÇIN ÖNEMLİ DAKİKALARI
Dk. 18: Konuk Elazığspor etkili geldi. Bu dakikada Fatih’in ceza sahası içindeki sert şutunu kaleci Yusuf çeldi.

Dk.19: Elazığspor golü Bahattin Köse ile buldu. Orta alanda topu kapan Bahattin 25 metreden vurdu, top Petrol defansına çarpınca kaleci Yusuf kontrpiyede kaldı, top ağlarla buluştu; 0-1.

Dk.30: Petrol korner atışını kazandı. Topa iyi yükselen Halil’in şutu az farkla auta çıktı.

Dk.31: Yine gelişen Petrol atağında Mustafa İnan uzaktan sert vurdu, dönen topta golcü Tunç iyi vuramadı.

Dk.55: Kontratakla Petrol kalesine gelen Elazığ tehlike oluşturdu. Bu dakikada sağdan ortalanan topa Beykan’dan önce Petrollü Yalçın dokunarak yüzde yüzlük golü önledi.

Dk. 68: Petrollü Uğurcan sağdan ortaladı, Tunç’un kafa vuruşu az farkla auta çıktı.

Dk.76: İkinci yarıda oyuna dahil olan Petrollü Yakup, yaklaşık 25 metreden mükemmel vurdu, Elazığspor kalecisi topu 90’dan çıkardı. Pozisyonun devamında kazanılan kornerde bu kez Yalçın’ın kafa şutunu kaleci bir kez daha çeldi.

Dk.89: Elazığspor kalesini ablukaya alan Petrol, yüzde yüz gol pozisyonundan oldu. Bu dakikada oluşan karambolde son dokunan Yakup oldu, kaleciyi de geçen topu Elazığsporlu Burak çizgiden çıkardı.

Dk.90+5: Petrol aradığı golü uzatma dakikalarında bulundu. Uğurcan’ın ortaladığı topu kapan golcü Tunç, ceza sahasına girer girmez vurdu ve maçın skorunu belirledi; 1-1.

Muhabir: CEMAL GÜLER