*Batman’ın tek profesyonel ekibi Petrolspor haftalardır elinde bulundurduğu 3. Lig 2. Grup liderliğini ‘Şampiyonluk’la taçlandırmak için gün sayıyor. Batman Çağdaş’ın başlattığı ‘Şampiyonluk Seferberliği’nin ilk ayağı da amacına ulaştı. Şimdi sıra Manisa-Turgutlu deplasmanında. Kırmızı-Beyazlılar, bu Cumartesi şampiyonluk turunu Ege’de atacak…

*Geçen hafta sonu Rize’nin 3. Lig temsilcisi Pazar, Petrolspor’un konuğuydu. Batman’a korkuyla gelen Pazar kafilesi, şehir merkezinde konaklamak yerine hava limanı kavşağındaki otelde kalmayı tercih etti. Hafta sonu Batman’da iki futbol kulübü vardı; biri Pazar, diğeri ise Alanya temsilcisi Armoni Kestelspor’du. İki futbol kulübü de gördüğü ‘misafirperverlik’ karşısında şaşkınlığını gizleyememişti…

ŞAMPİYONLUĞUN SON ADIMI
Geçen hafta Batman Çağdaş TV’de EditörümüzBarış Arslan’ın, ‘Şampiyonluk Seferberliği’ programı yankı uyandırmıştı. 7’den 72’ye herkesimi harekete geçiren Çağdaş’ın o yayını ‘ses’ getirmişti.

Artık şampiyonluk seferberliğinin son adımındayız.

Şampiyonluk; 90 dakikanın ucunda.

Manisa-Turgutlu deplasmanından alınacak bir puan bile Batman’a ‘2. Lig Şampiyonluğu’nu getirecek. 

Grupta ligin son haftası bu Cumartesi.

Batman’ın kalbi bir yerdebu hafta sonu Ege’de atacak.

Tabiri caizse; bu Cumartesi Batman, Manisa’nın Turgutlu ilçesine akacak.

Ege’deki gurbetçiler, İstanbul ve çevre illerdeki Batmanlı gurbetçiler, Petrol’ü yalnız bırakmayacak.

Şampiyonluğa bu kadar yakınlaşan Batman, her yönüyle ‘2. Lig’e hazır.

Pazar gün ki maçta yeni stadyum dolup taştı.

20 Bine yakın futbolsever, hep bir ağızdan bir kez daha “Şampiyon Batman…” diye haykırdı.

BATMAN’DA GÜZEL MANZARALAR

Rize’nin 3. Lig temsilcisi ‘Pazar Spor Kulübü’ puan umuduyla ‘Petrol’ün başkentine gelmişti.

Zümrüt Rize Gazetesi Sahibi kadim dostum Faik Bakoğlu ile her görüştüğümüzde; “Çay’ın başkenti Rize’den Petrol’ün başkenti Batman’a sevgiler…” der.

Çay’ın başkenti denilince Rize; kara altın-petrolün başkenti denilince de ‘Batman’ gelir akıllara.

Pazar kafilesi Süper lig ekiplerinden Rize Çaykur Spor Kulübünün otobüsüyle Batman’a gelmişti.

Pazarspor kafilesinde panik havası vardı.

Pazar kafilesi, şehir merkezindeki konaklama mekanı yerine hava limanı kavşağındaki otelde kalmayı tercih etmişti.

Maç arifesinde ter atacak idman için Batman Petrolspor Kulübü’nden ‘yardım’ isteyen Kulüp yine Pazarspor idareci ve teknik heyeti olmuştu.

Final maçı öncesinde tesislerini Pazarspor’a sonuna kadar açan TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir ve yöneticiler, petrol şehrinin misafirperverliğinigöstermişti.

Sadece Pazar değil, yine hafta sonu Siirtspor’la maçını Kurtalan’da oynayan Alanya’nın 3. Lig temsilcisi Armoni Alanya Kestelsporda;Petrolspor’un tesislerinde ‘ter’ idmanı için sahadaydı.

Petrolspor, ilk yarıda da sahasında yenildiği İzmir’in temsilcisi Karşıyaka’ya da idman sahasını açan futbol kulübüydü.

Sakın yanlış anlaşılmasın.

Batman’daki bu ‘misafirperverlik’ komşu iller Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Muş’ta yok.

O illere gittiğinizde daha otellerin kapısında ev sahibi spor kulüplerinin fanatik taraftarlarıyla karşılaşıyorsunuz.

Batman’da ise hep misafirperverlik var.

İSİMSİZ KAHRAMANLAR

…Ve bir futbol sezonun daha sonuna geldik.

Kuşkusuz, Spor sayfamızı renklendiren şampiyonluğa ‘emin’ adımlarla giden Petrolspor oldu.

Çağdaş TV’deki Çağdaş Spor programının yanı sıra Spor Sayfamızı, bir sezon boyunca sizlere hazırlayan Editörümüz Barış Arslan sorumluğundaki ekip, güzel haber ve yorumlara imza attı.

Pazar maçı sonrası da harika bir sayfayı siz okurlara hazırlayan Batman Çağdaş spor ekibi, bu Cumartesi de ‘Deplasman’ mesaisinde olacak.

Batman, şampiyonluk için ‘gün’ sayıyor.

Göz açıp kapayıncaya kadar bir sezonun sonuna daha geldik.

Sezon boyunca haklı olarak hep futbolcuları, teknik heyeti ve yöneticileri kamuoyuna duyurduk.

Birkaç satırı da isimsiz kahramanlar için yazalım.

Batman Valiliği’nin Petrolspor için başlattığı ‘kampanya’ya hafta sonu katılan duyarlı Belediye Başkanlarından biri de Beşiri-İkiköprü Belediye Başkanı avukat Halil İbrahim Karabulut’tu.

Başkan Karabulut, bir maaşını Pazar maçına bağışlamıştı.

İkiköprülü futbolseverler, Başkan Karabulut’un jestiyle Petrol-Pazar maçına minibüslerle ücretsiz gitme imkanı bulmuştu.

6 YıldırPetrolspor’da aşçılık yapan futbolsever Metin Kızıl, sezon boyunca tek özlemi; Kırmızı-Beyazlı ekibi yeniden ‘2. Lig’de görmekti.

Kırmızı-Beyazlı ekibin tecrübeli aşçısı Kızıl, “Belki de en şanslı aşçılardanım. İki kez şampiyonluk heyecanını yaşıyorum. Geçen yıl 2. Ligden küme düşünce, çok üzülmüştüm ama bu sezon büyük camia kendine yakışanı yaptı” diyor.

30 Yılı aşkındır Petrolspor’un koyu taraftarlarından biri deİrfan Rüzgar’dır. Pazarspor maçı arifesinde TPAO’nun altyapı tesislerinde idman yapan Alanya’nın 3. Lig temsilcisi Kestelspor kafilesine “Burası Batman, buradan çıkış yok” diyen Rüzgar’ın o söylemi hafta sonunda günün konusu olmuştu.  Alanyalıların, “Ağabey, biz grubunuzda değiliz ki. Sizin rakibinizPazarspor. Birazdan onlar idman sahasına gelecek” sözleri koyu fanatik taraftar Rüzgar’a ‘rüzgar’ gibi bir hava estirmişti.

Rüzgar yine de idman sahasında Pazarspor’u saatlerce beklemişti. Rize Çaykur Spor Kulübünün Otobüs Şoförüne takılmadan edemeyen Rüzgar’ın, “Petrolün başkentinde size demli bir çay ikram etmek istiyoruz” sözleri de sıcak bir sohbetin başlangıcı olmuştu.

Tabii ki yıllardır Petrolspor’un hiçbir maçını kaçırmayan fotoğraf sanatçısı arkadaşımız İrfan Tapan’ın, her maç sonrası avazının çıktığı kadar bağırdığı ‘ses’lePetrolspor’a verdiği desteği de unutmamak gerek.

Özetle; Pazar geride kaldı. Sıra Cumarteside…

Bu Cumartesi Batman’ın ‘Şampiyonluk turu’ günü olacak.

Sağlıkla kalın…