*Batman Valisi ve Başkanvekili Ekrem Canalp, ‘Yaşar Kemal Kent Ormanı projesi ile alt-üst geçitler’ projesinin lansmanını gerçekleştirdi. Vali Canalp: “146 Bin metrekarelik bu alanın içerisinde yapacağımız yeni projeyle bu alan kent merkezinin en büyük parkı olacak” dedi.

146 BİN METREKARELİK ALANI KAPSIYOR
Batman Belediyesi, Yaşar Kemal Kent Ormanı’na dev proje kazandırıyor. Projeler kapsamında Belde mahallesine sakinlerin talebi üzerine alt ve üst geçitler de yapılacak. Belde mahallesinde düzenlenen projenin lansmanına Vali Ekrem Canalp, il yöneticileri, kamu kurum müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı. Projenin detaylarını açıklayan Vali Canalp: “Her alanda yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Bunlardan bir tanesi Yaşar Kemal Parkımız, kentin içerisinde bu denli devasa bir alanı beraberce Batman’ın hizmetine alacağız. 146 Bin metrekarelik bu alanın içerisinde yapacağımız yeni proje ile iki adet kafetaryamız olacak. Her parkta olması gereken bebek bakım odaları olan kapsamlı bir lavabo olacak. Yine büfe imkanları olacak. 1.190 metre uzunluğunda bisiklet yolumuz olacak. 238 Araç kapasiteli otoparkımız ve tematik bahçelerimiz olacak” dedi.

“SU PARKI, PİKNİK ALANLARI
VE TENİS KORTU DA OLACAK”
Vali Canalp, şöyle devam etti: “Tematik bahçeler 830 metrekare olacak. 1450 Metrekarelik çocuk oyun alanlarımız olacak. Ayrıca 325 metrekarelik su oyun parkları olacak, yine su havuzumuz 230 metrekarelik, 2230 metrekarelik de biyolojik göletimiz olacak. 5600 metrekarelik piknik alanları, futbol sahaları, basketbol sahaları ve tenis kortu olacak. İnsanlarımızın huzur içinde zaman geçirecekleri bir park olacak. Bu park Batman merkezdeki en büyük park olacak. İstiklal Parkımız da kentin hemen dışında orası da hizmet vermeye başladı. 20’ye yakın parkın da inşaatı devam ediyor. Bunları da peyder pey hizmete açacağız. Bunların dışında alt ve üst geçitler de yapılacak. Mahalle sakinlerimizin tren yolundan geçişle ilgili talepleri vardı. Bunlardan biri araç trafiğine biri de yaya trafiğine açılacak.” Daha sonra Vali Canalp, Projeler Müdürü Cengiz Canpolat ile birlikte projenin çizimlerini inceledi. 

Editör: NEZAHAT SUMBÜL