*Yerel seçim startının verilmesinin ardından Batman’a ilk çıkarma yapan siyasi parti lideri DEM Partisi Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları oldu. Gercüş ve Hasankeyf’te halk buluşmasını gerçekleştiren Hatimoğulları; “Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz” dedi.

“HALKIMIZ BİZE BÜYÜK UMUT VERİYOR”

Halkların Eşitlik ve Demokrat Partisi Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, partililerle birlikte Batman’ın Gercüş ve Hasankeyf ilçelerine çıkarma yaptı. Batman’ın Diktepe(Xıncıka) Köyü’nde partililerin karşıladığı DEM Eş Genel Başkanı Hatimoğulları, Gercüş ilçesinde halk buluşmasına katıldı. Seçim çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Hatimoğulları; “Seçime sayılı günler kaldı. Eş Genel Başkanlar olarak dört bir yandan programlara katılıyoruz. Halkımızın sıcak karşılaması bize çok büyük umut veriyor” diye konuştu. 

“CİGERXWİN’İN ANITINI YENİDEN DİKECEĞİZ”

Gercüş’te çok dilli Belediye hizmeti vereceklerini söyleyen Eş Genel Başkan Hatimoğulları, şunları kaydetti; “Öncelikle Cigerxwin’in anıtını Gercüş’te yeniden dikeceğiz. Her yerde Eş Başkanlık sistemini daha da güçlendireceğiz. Kadınlara dönük istihdam alanı sağlayacağız. Kadın Dayanışma Merkezi ile kadınların sorunlarını dinleyip buna çözüm bulacağız. Kültür alanında çalışmalar yürüteceğiz. Gençlerimizin uyuşturucu ve fuhuşa sürüklenmemesi için de gerekli önlemleri alacağız. Hasankeyf’te tarihi dokuyu yok edenler, aynı zamanda halkı işsizliğe mahkum etti.” Öte yandan Eş Genel Başkan Hatimoğulları’nın bugün Kozluk, Balpınar ve Batman’da da esnaf ziyareti gerçekleştirileceği öğrenildi.

Muhabir: RECEP AKIN