**Yaraların sarılmaya çalışıldığı deprem bölgesine bir destek de Memur-Sen Batman Şubesi Kadınlar Komisyonu’ndan geldi. Memur-Sen ve İHH Kadın Komisyonları, 30 kalemden oluşan kolileri deprem bölgesine gönderdi.

KADINLARDAN ANLAMLI DESTEK
Memur-Sen Batman Şubesi, deprem bölgelerine yönelik yardımlarını sürdürüyor. Memur-Sen Kadınlar Komisyonu ile İHH Kadın Komisyonun birlikte organize ettikleri “Kadınlardan Kadınlara Şimdi Dayanışma Vakti” mottosuyla düzenledikleri ve içinde kadınların ihtiyaç duyduğu yaklaşık 30 kalem eşyanın olduğu Kadın Kolisi kampanyası düzenledi. Kampanyaya destek veren vatandaşlar 700 kolilik tırı hazır hale getirdiler. Yardım tırı, Adıyaman ve Malatya’ya ulaştırılmak üzere yola çıktı.

ÖNLÜ’DEN TEŞEKKÜR
Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Başkanı Şehmuz Önlü ise desteklerle ilgili şunları söyledi: “Memur-Sen olarak deprem bölgesine 10 milyon TL bağışta bulunduk. Memur-Sen olarak bugüne kadar 134 TIR yardımı deprem bölgelerine gönderdik ve  270 kişilik arama kurtarma ekibimizle sahadaydık, can kurtardık. Bölgeye 6 milyon lira tutarında 550 çadır gönderdik.  Memur-Sen ve bağlı sendikaların genel başkanlarının birer maaşını AFAD’a bağışladı. Memur-Sen olarak, konukevi ve sosyal tesislerini depremzedelere açtık. Batman Memur-Sen teşkilatı olarak ta Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Malatya ilimize İHH ve Kızılay işbirliği ile kuru gıda, ekmek, çadır, su, tüp, yakacak, tekstil malzemesi gibi yardım malzemelerini ilettik. Bugün de iki teşkilatımızın kadınlarının daha önce yaptıkları sandviç çalışmasına yeni bir organizasyon ile destek verdiler ve 700 kolilik tırımızı depremzedelere ulaştırmak için elhamdülillah yola çıkardılar. Başta görev alan kadınlarımız olmak katkıda bulunan tüm vatandaşlarımıza binlerce teşekkür ederiz. Rabbim onlardan razı olsun.” (Altan Ayaz)

Editör: Yunus Yasak