Deprem bölgesindeki vatandaşlar için Batmanlıların desteği sürüyor. Eski çamaşır makinesi tamburlarını söküp, odun kömür sobasına dönüştüren yetkili servisler, gece mesaisi yaparak deprem bölgesine soba yetiştirmeye çalışıyor. Tatlı kardeşler, "Tüm Türkiye'nin Arçelik Yetkili Servislerinden şimdiye kadar deprem bölgesine 1.150 soba gönderildi" dediler.

deprem soba

RAMAZAN’DA UN FİYATI SABİTLENDİ RAMAZAN’DA UN FİYATI SABİTLENDİ

DEPREM BÖLGESİNE 1150 SOBA GÖNDERİLDİ
Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu 10 il’de kış mevsimini göz önünde bulunduran Batmanlılar giyim yardımının yanı sıra eski çamaşır makinelerinin tamburlarını da odun ve kömür sobasına dönüştürmek için geceli gündüzlü çalışıyor. Batman’da Arçelik Beyaz eşya yetkili servisi Şehmus ve Kadir Tatlı kardeşler, deprem bölgesine gönderilecek öncelikli ihtiyaçlardan biri olan ısınma sorununu çözecek ‘pratik soba’ imalatına ara vermeden çalıştıklarını söylediler.

“BİR NEBZE DESTEĞİMİZ OLSUN İSTEDİK”
Gece-gündüz dış mekan soba üretimi yaptıklarını belirten Tatlı kardeşler şunları kaydettiler: “Kurtarma çalışmalarında canla başla çalışan ekiplere ve enkaz altında kalanların yakınlarının ısınabilmesi için çözümü ‘dış mekan’ diye bilinen soba da bulduk.  Ülke genelinde şu ana kadar deprem bölgesine Türkiye Arçelik Yetkili Servislerinden 1150 soba gönderildi. Ulaştırdığımız sobaların içine kalplerimizi de bırakarak depremzedelere yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Hem kömür hem de odun amaçlı kullanılan soba üretimine ağırlık verdik.”