*HÜDA-PAR’ın Batman’daki mitingine katılan Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu, Gazze meselesi ile Kürt sorununa dair açıklamalarda bulundu. Yapıcıoğlu: “Filistinliler gibi Kürtler de çok acılar çekti. Bu nedenle Gazze’yi en iyi Kürtler anlar” dedi.

“KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR”
Hüda-Par Batman il teşkilatının düzenlendiği mitinge kalabalık partili topluluğu katıldı. Kültür mahallesinde düzenlenen mitingde Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve Belediye Başkan adayı Serkan Ramanlı, alanda toplanan kalabalığa hitap etti. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan mitingde İl Başkanı Davut Şahin’in ardından Başkan adayı Ramanlı ve Genel Başkan Yapıcıoğlu kitleye hitap etti. Başkan adayı Ramanlı: “Kimse bizim kardeşliğimizi bozamayacak, kimse birbirimize olan sevgimizi baltalamayacak. Tilkilerin dönemi geçti, tilkilerin dönemi bitti.  31 Martta inşallah hayattan tat alacağız. Biz irademizin sahibiyiz. İrademizi her kim elimizden alırsa bize hizmet etsin” dedi.

“KÜRTLER ÇOK ACILAR ÇEKTİ”
Daha sonra sahneye davet edilen Genel Başkan Yapıcıoğlu ise şunları söyledi: “Filistin’de soykırım devam ediyor, dünya halkları ayakta ama yönetimler seyirci. Halepçe katliamının üzerinden tam 36 yıl geçti. Oradaki 5 bin kardeşimiz şehit edildi. Acısı hale taze. Filistinliler gibi Kürtler de çok acılar çekti. Bu nedenle Gazze’yi en iyi Kürtler anlar. Dersimi, Zilan’ı yaşayan Kürtler herkesten fazla Gazze’ye sahip çıkmalıdırlar. Halkımıza sesleniyorum; İsrail’e mal gönderen şirketlere boykot uygulayın.”

Hüdayapıcııooğıu3

“KÜRT SORUNU ÇÖZÜLMELİ”
Daha sonra konuşmasında Kürt sorununa değinen Yapıcıoğlu, şöyle devam etti: “Türkiye’deki en yakıcı meselelerden biri ve yeni yüzyılda mutlaka çözülmesi gereken meselelerden biri de Kürt meselesidir. Toplumsal huzurun sağlanması iç barışın temini ve kardeşliğin tesisi için mutlaka meselenin adalet temelinde çözülmesi gerekiyor. Silah, şiddet, çözüm getirmedi. Bundan sonra da getirmeyecek. Adaletle çözümün adresi Hüda-Par’dır. Şiddetle mesafe alınamadı. Ortada bir çözüm yok. Adaletle çözümün adresi Hüda-Par’dır.”

“HALK TEMİZ SUYA VE ÇEVREYE HASRET KALDI”
Belediye seçimlerinde hizmete oy verilmesi gerektiğini de ifade eden Yapıcıoğlu; “Siyaset adı altında milletin sırtından nemalananlar belediyenin asli görevlerini yapamadı. Bu halk temiz suya, çevreye hasret kaldı. Yerel seçimin temel amacı halka hizmet edenlerin seçilmesidir. Siyasi konuları bahane ederek malınızı çalmalarına müsaade etmeyin. Hizmet yapmaya niyeti olmayanlara oy vermeyin” diye konuştu.

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL