Merkez Kayapınar ilçesindeki Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, kamu kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.
Burada konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy öncülüğünde Cumhuriyet’in 100. yılında 100 yeni kütüphane hedefine ulaştıklarını söyledi.
Basılı kitaplardan, elektronik kitaplara, CD-DVD formatında hazırlanmış görsel ve işitsel materyallerden, elektronik veri tabanları gibi basılı olmayan kaynaklara kadar elde edilen bilgilerin çeşitliliği nedeniyle bilginin ulaştırılmasında, Halk Kütüphanelerine önemli görevler düştüğünü ifade ede Genç, “Kütüphanelerimiz, öğrencilerin, araştırmacıların ve bilgiye gereksinim duyan her yaştan bireylerin okuma kültürünü geliştirmelerine herhangi bir maddi külfet gerektirmeden yardımcı olacaktır. Kitaplar, dergiler, gazeteler, elektronik kaynaklar ve diğer materyallerle donatılmış olan kütüphaneler bilgiye erişim konusunda topluma büyük kaynak sağlamaktadır

Kaynak: İHA