** Batman Üniversitesi, Süveybe Ana Öğrenci Yurdu’nda kalan depremzede aileleri konuk etti. Farklı etkinliklerin düzenlendiği programda depremzede çocuklar moral buldu.

ÜNİVERSİTEDE ANLAMLI ETKİNLİK
Batman KYK Süveybe Ana Öğrenci Yurdu’nda kalan depremzede aileler, çocukları ile birlikte Batman Üniversitesi’ne konuk oldu. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen etkinliğe Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necmettin Sezgin ve Prof. Dr. Rohat Cebe, Genel Sekreter Ali Yılmaz ile akademik ve idari personel katıldı. Depremden etkilenen çocuklara yönelik psikososyal destek sağlamak amacıyla çeşitli oyunların yer aldığı etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. İdris Demir, bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Rektör Demir; “Biz Türkiye olarak çok büyük bir aileyiz. Bir eğitim kurumu olarak öğrencilerimizin, evlatlarımızın geleceklerini bir adım daha ileriye taşımak için yapılabilecek tüm çalışmaları destekliyoruz” dedi.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
Üniversite Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesindeki spor salonunda çeşitli çizgi film karakteri kostümleri giyen gönüllü öğrenciler ile eğlenen çocuklara yönelik çuval yarışı, yüz boyama, halat çekme, balon şekillendirme, sihirbazlık gösterileri ve zorlu parkur oyunları gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte sosyal hayatlarında çocukların severek tükettiği birçok ikram ile adaptasyonlarını geri kazanmaları sağlandı. Etkinliğin sonunda üniversiteye hatıra olarak Türkiye haritasının çizildiği pankartta parmak boyama ile çocukların el baskısı ölümsüzleştirildi.

Editör: Yunus Yasak