*Yağışlı havalardan sonra Batman-Binatlı-Hasankeyf kavşağı arasındaki 7.9 kilometrelik yeni bölünmüş yolun yapımına başlandı. Güzergahta açılan ‘Servis Yolu’nun yeni yol güzergahıyla karıştırıldığını belirten Karayolları Şubesi, güzergahın bir bölümüne ‘Servis Yolu’ tabelası astı.

7.9 KİLOMETRELİK YOLDA 4 KAVŞAK
Batman-Binatlı-Hasankeyf yol güzergahında yaklaşık 8 Km’yi bulacak tek şeritlik yol, bölünmüş dubleye dönüştürecek çalışmalara start verildi. Karayolları Batman Şube binası yakınındaki kavşakla birlikte toplam kavşak sayısı 4’e çıkacak. 40 Metre genişliğindeki bölünmüş duble yol yapımını üstlenen yüklenici firma, çalışmaları hızlandırdı. Geçici olarak yapılan ‘Servis Yolu’nun duble yol çalışması kapsamı dışında olduğunu ifade eden Karayolları Şube Müdürlüğü yetkilileri; “Güzergahta geçici yapılan servis yolu, ‘duble’ yol diye değerlendirilmemesi için güzergahın bazı bölümlerine ‘Servis Yolu’dur yazılı tabela montaj çalışmaları da tamamlandı” diye konuştular.

“YILSONUNDAN ÖNCE TAMAMLANACAK”
Hasankeyf kavşağıyla birlikte Oğuz Köyü bölümüne kadar 4 kavşağın bulunduğu tek şeritlik yol,  bölünmüş duble yol kapsamına alınmıştı. Yılsonuna kadar güzergahın tamamlanacağını belirten yüklenici firma yetkilileri, şunları söylediler; “Yer yer güzergahta yol yüksekliği 2 metreyi bulacak. 7,9 Km uzunluğundaki güzergahta çalışmalar hızlandırıldı. 40 Metre genişliğindeki bölünmüş duble yolu süresinden önce tamamlamak için de geceli gündüzlü çalışacağız. Karayolları Şube Müdürlüğü yetkilileri de her gün yapılan çalışmayı denetliyor. Amacımız bu güzergahı bir an önce bitirmektir. Önümüzdeki yılın ilk aylarında da  OSB-Beşiri yolunun yapımına başlayacağız.” 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL