183 DÖNÜMLÜK ALAN BİLE YETERSİZ
Batman Çayı kıyısında geçtiğimiz haftalarda hizmete giren İstiklal Parkı vatandaşlara nefes aldırırken, parka gösterilen ilgi ise yeşil alan ihtiyacını bir kez daha gözler önüne serdi. Cumartesi ve Pazar günü Batman’ın güneşli geçmesiyle binlerce vatandaş İstiklal Parkı’na adeta akın etti. Sabah erken saatlerinde parka giden yüzlerce vatandaş, araçlarına park yeri bulmakta güçlük çekti. Parkın içerisindeki otopark alanında bile yer kalmayınca yüzlerce araç karayolu ile parka yakın alanlara park yapmak zorunda kaldı. Parkın Samanyolu mevkisine doğru genişletilmesini isteyen vatandaşlar: “Daha önce bu parkın etaplar halinde büyütülebileceği açıklanmıştı. Batman yeşil alan açısından zaten fakir bir il, bu manzara bile bunu gösteriyor. Çay kıyısındaki bu alanların sayısının artırılmasını istiyoruz” dedi.

Istiklal Parkı-8

MİNİKLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENİYOR
Parka giden vatandaşlar özellikle kıyı kenarındaki çardak ve alanları tercih ederken, mangal yapmak isteyen vatandaşlar için de özel alanlar oluşturuldu. Oyun parklarında çocuklar gönüllerince eğlenirken, park içerisindeki farklı alanlarda da minikler vakit geçirebiliyor.

Istiklal Parkı1-3

“PARKTA SU SORUNU ÇÖZÜLMELİ”
İstiklal Parkı’nın Batman’da önemli bir hizmet olduğunu belirten birçok vatandaş: “Bu park insanlara adeta nefes aldırdı. Emeği geçenleri kutluyoruz. Fakat özellikle park içerisindeki WC ve lavabolarda su sıkıntısı yaşanıyor. Yine güvenlik açısından da eksiklikler var. Henüz parkta yeterli özel güvenlik göremedik. Ayrıca buraya gelen vatandaşlar da parka duyarlı olmalı. Bu parkı herkesin sahiplenmesi gerekiyor” diye konuştular. 

Muhabir: RECEP AKIN