* 1988 Yılında ilk kez Batman’da konut yapan Belediye tam 36 yıl sonra bu kez Güneykent mahallesinde ‘sosyal konut’ yapımı için ihale sürecine start verdi. Konutların yapımı için ilana çıkan Batman Belediyesi, daha sonra İstiklal Parkı yakınında da ‘sosyal konut’ projesi için sürece başlayacak.

İLK ETAP KONUTLAR GÜNEYKENT’E
Batman Belediyesi, tam 36 yıl aradan sonra ilk kez vatandaşlar için konut yapacak. 1988 Yılında Belediye Başkanı merhum Ataullah Hamidi döneminde Belde mahallesine konut yapan Belediye, yıllar sonra ‘sosyal konut’ projesini hayata geçiriyor. Daha önce Vali Ekrem Canalp’ın da açıkladığı sosyal konutlar için Belediye resmi süreci başlattı. İlk etapta Güneykent mahallesi için ihale ilanına çıkan Belediye, daha sonra İstiklal Parkı bölgesine yapılacak konutlar için de ihaleye çıkacak.

KONUTLARIN İHALESİ 21 MART’TA
Batman Belediyesi, Güneykent mahallesine yapacağı konutlar için ihale ilanına çıktı. Yaklaşık 58 dönümlük alanda yapılacak konutların ihalesi 21 Mart Perşembe günü Batman Belediyesi konferans salonunda yapılacak. Anahtar teslimi ve kat karşılığı verilecek ilanın duyurusu yerel gazeteler ile www.bik.gov.tr’de yayımlandı.

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL