NASIROĞLU: “ETNİK MİLLİYETÇİLİK
İLE BELEDİYECİLİK YAPILMAZ”
AK Parti Batman Belediye Başkan adayı Adil Sebati Ceylan, Necat Nasıroğlu külliyesinde düzenlenen lansmanla projelerini kamuoyuna duyurdu. Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve kalabalık partili topluluğunun katıldığı lansmanda Başkan adayı Ceylan, belediyeciliğin hükümetin işi olduğunu söyledi. Programda söz alan İl Başkanı Akif Gür ve Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Ak Parti belediyeciliğinin eserlerine dikkat çekti. Milletvekili Nasıroğlu; “Batman’a hizmetkar olmak için yola çıktık ve bu şiardan devam ediyoruz. Batman olması gerektiği yerde değil. Maalesef niyeti hizmet olmayan zihniyetler Belediye’ye geldiğinde farklı işler peşinde. Kocaman binaları iç içe koyarak bu kenti yaşanmaz hale getiriyorlar.  Etnik milliyetçilik üzerinden Belediyecilik yapılmaz. Belediyecilik hükümet işidir. İnsanlara hizmetkâr olma işidir. Bu işi adaletli mühendis kardeşimiz Adil Ceylan yapacak. Bize inanın, bizler ne kadar inançlı olursak, birbirimize ne kadar güvenirsek sesimiz o kadar gür çıkar. Batmanlılara sesleniyoruz; bize güvenin” dedi.

CEYLAN: “2050’NİN BATMAN’I İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Daha sonra projelerini açıklayan Başkan adayı Ceylan ise şunları söyledi; “Geleceğe dönük projeler yapmazsak, bugün Batman’ın yaşadığının aynısını yaşamaya devam edeceğiz. Bu yüzden Batman’ın  geleceğini iyi analiz edecek ve vizyonla çalışabilecek bir ekibe ihtiyacı vardır, biz de buna talibiz. Çocuklarımızın yaşamasını istediğimiz şehri inşa etmek için açık, şeffaf ve çözüm odaklı çalışacağız. Sorunları erteleyip geçici çözümlerle hareket etmeyeceğiz. 2050 Yılında görmek istediğimiz Batman için hep birlikte çalışacağız. Sosyal belediyeciliğin mimarı Ak Parti’dir, biz de Belediyeyi kazandığımızda bu yolda hizmet etmeye devam ederek vatandaşın ihtiyacı olan hizmeti vereceğiz.”

CEYLAN’IN PROJELERİ
Başkan adayı Ceylan’ın açıkladığı projeler şöyle; “-Mahallelerde çay ve çorbanın ikram edileceği etüt merkezlerini, -Gençleri için Bilişim Evleri, - Okullarımızın temizliğini ve güvenliğini çözeceğiz. Taziye evlerimizde bir öğün yemek hizmetini iki öğüne çıkaracağız -Emekli ve yaşlılarımıza özel olarak kafeler kuracağız. -ÇATOM ve ADEM’deki kursiyerlerimizin üretimin devamlılığı için ürünlerini satın alacak firmalarla görüşeceğiz. -Engelli sporcularımız ve gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz, -Evliliğe adım atacak olan ihtiyaç sahibi gençlere 100 bin lira çeyiz desteği ve ücretsiz nikah salonu desteğinde bulunacağız, -İhtiyaç sahibi üniversitede okuyan öğrencilerimize 1300 TL aylık burs vereceğiz. -Gençlerimizin KYK’larda ödedikleri yemeğin ücretini de Belediye olarak biz sağlayacağız, - Şehrimizin ana arteri olan Turgut Özal Bulvarının bütün trafik sorununu çözeceğiz. -Kuzey Çevre yolunun takipçisi olacağız. -Kent merkezinden geçen DDY’ye ait demir yolu hattının kullanılması ile toplamda 12 Km’lik 12 istasyonla yeni ulaşım ağı yapacağız, -Mavi-Yeşil proje ile İstiklal Parkının devamını yapacağız, -Yeşil kuşak projeler ile parklarımızı 5 katına çıkaracağız, -5000 Adet sosyal konut projesiyle vatandaşlarımıza destekte bulunacağız. İkinci etapta ise 20 bin sosyal konut ve uydu kent projemiz var.” 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL