O ALANA KALABALIK SIĞMAZDI

1999 Yılının 29 Ağustos Zafer Bayramı, Cumhuriyet alanında kutlanmıştı. Resmi bayram törenlerinin yapıldığı alan olan Cumhuriyet meydanına, kalabalık sığmazdı. Dönemin Batman Valisi Temel Koçaklar, Belediye Başkanı Salih Gök, eski Tuğgeneral ve üst düzey yetkililerin de katıldığı bayram etkinliğinde aramızda olmayan bazı yöneticiler de fotoğraf karesinde yer almış. Vefatına az bir süre kala Batman’da son bir törene katılan eski Belediye Başkanı Salih Gök’ün yorgunluğu yüz ifadesine de yansımıştı. Fotoğraf karesinde yer alan Batman’ın eski Milli Eğitim Müdürü Tevfik Kale de uzun bir süre önce yakalandığı amansız hastalığa yenik düşmüştü.

ÖĞRETMENEVİ’NDE MÜZİK RESİTALİ

2000 Yılına kadar Batman Öğretmenevi’nde Şark köşesi vardı. 1997 Yılında dönemin Batman Valisi Necati Develioğlu, Emniyet Müdürü Emin Körpe ve eski Milli Eğitim Müdürü Tevfik Kale’ye müzik resitali veren eğitimci kökenli sanatçılar Nevzat Tuna ve arkadaşlarıydı. Hafta sonları Şark köşesinde bir araya gelen dönemin il yöneticileri, eğitimci sanatçıların verdikleri müzik programlarını kaçırmazdı. Batman Öğretmenevi’ndeki Şark köşesi 2000 yıllından sonra kaldırılmıştı.

TED LİSESİ’NİN BAŞINDA YETİŞKİN VARDI

Batman’da uzun yıllar Kız Meslek Lisesi Müdürlüğünü yapan Eskişehirli Aynur Yetişkin’di. Eşi Suha Yetişkin ile uzun süre Batman’ın eğitim yuvalarında görev yapan Yetişkin çifti, idealist eğitimcilerdendi. Memleketi Eskişehir kadar Batman’ı da seven Yetişkin çifti, 1990’lı yılların ortalarında başında olduğu Batman TED Özel Lisesi’nde birçok başarılı öğrencilerin yetişmesinde etkin rol oynamıştı. 1995’in Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin yapıldığı eski 16 Mayıs Şehir Stadı’nda Aynur Yetişkin ve TED’li öğrencileri objektiflerimize böyle yansımıştı.

TPAO’DA KUTLAMALARIN ADRESİ BEYAZ SARAY İDİ

1997 Yılının Aralık ayında TPAO’nun 40’ncı kuruluş yıldönümü, Beyaz Saray tesislerinde kutlanmıştı. Dönemin Batman Valisi Necati Develioğlu, Garnizon Komutanı Albay Muharrem Atak,  Belediye Başkanı Salih Gök ve Baro Başkanı avukat Zeki Ekmen’in de katıldığı törende; TPAO personellerine çeşitli armağanlar dağıtılmıştı. Uzun yıllar TPAO’da hizmet veren başgarson Mecit Demir ve ekibindeki garsonlar verdikleri kusursuz hizmetlerle protokolden tam puan almıştı. TPAO’nun o eski yıldönümü törenleri de personel sayısının azalmasıyla geride kaldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ