1994’TE BATMAN’DA SEL BASKINI MANZARASI

1994 Yılının Mayıs ayının son haftasında sağanak yağış, Batman’ın ücra mahallelerinde hayatı olumsuz etkilemişti. Belediye Başkanı seçilmesinden 2 ay’ın ardından selin yaşandığı Batman’da Salih Gök ve dönemin DYP Batman İl Başkanı Faris Özdemir, bir evin bahçesinde diz boyu bulan suda objektiflerimize böyle yansımıştı. TÜPRAŞ emeklisi Sabri Atmaca da Gök ve Özdemir’e eşlik etmişti.

1999’DA ESKİ BELEDİYE BİNASI YERİ

Bu fotoğraf karesi de Cumhuriyet Caddesi’ndeki eski Belediye binası alanında çekildi. 1967 Yılında Batman’ın ilk Belediye Başkanı Sait Ramanlı’nın, petrol kentine kazandırdığı eski Belediye hizmet binası, 1997 yılında dönemin yöneticileri tarafından satılmıştı. 2 Katlı binanın yerine yapılan 2000 İş merkezi ise 2000 yılında hizmete açılmıştı. Eski Tekel Caddesi’nin girişi ise yıllar geçse hiç değişmedi. Aynı yapılar yıllar geçse de aynı özelliğini koruyor.

YEREL YÖNETİMDE ESKİ ÜNİTE MÜDÜRLERİ

Yıl, 1994. Belediye Başkanı Salih Gök ve Yardımcısı Abdurrahman Uçak, bazı ünite müdürleriyle birlikte makam odasında. Eski Başkan Yardımcısı Masum Kahraman, Yazı İşleri Müdürü merhum Nurettin Sapan, Ömer Ayrılmak, Mecit Yıldız ve Bedrettin Ramanlı. Bu yöneticilerin tamamı Belediye’den emekli olurken, Gök ve Sapan hakkın rahmetine kavuştu.

YEREL MEDYAYI MASASINDA TUTARDI

1994 Yılında Belediye Başkanlığı’na seçildikten sonra makamında misafirlerini kabul eden merhum Salih Gök’ün  konuklarından biri de Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Bilgin’di. Başkan Gök, Batman’ın yerel medyasını da çalışma masasından eksik etmezdi. Başkan Yardımcısı Uçak ve eski Belediye Zabıta Müdürü Ali Ulutaş da objektiflerimize böyle yansırken, Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş da Başkan masasındaydı.

Editör: Yunus Yasak