MODA TUTKUNUYDULAR

Yıl, 1971. Yer, Site Mahallesi. Batman’ın eski mobilya ustalarından Veysi Bilgin ve yine petrol emekçisi Atman ailesinin önde gelen isimlerinden Abdullah Atman, 52 yıl önce Site’deki 1 nolu misafirhanede çektikleri hatıra karede moda tutkunu olduklarını bu karede belgelemişler. Hatıra karedeki Atman, uzun süre önce yaşama veda etti. Bilgin ise Mersin’de yaşamını sürdürüyor.

PARK RESTAURANT’TA SİTELİ GENÇLER

Burası TPAO’nun bir zamanların ünlü Park Restaurant’ın bahçesi. Eski Siteli gençlerden Veysi Bilgin, Ali Rıza bey, Bayram Genç. (Oturanlar); Hikmet Özkılıç, Kurtalanlı Aydın ve Kahramanmaraşlı Ahmet Hamdi Güleman Karagenç’in aralarında bulunduğu bu karedekilerin çoğu şimdilerde Batman dışında yaşıyor. Eski Park Restaurant ise şimdilerde markete dönüştürüldü.

SİTE GENÇLİK VE DİYARBAKIR TIP DOSTLUĞU

1971-72 Futbol sezonunda Batman’da amatör takım ayarında bir futbol takımı kuran Siteli gençler, komşu illerin takımlarıyla da özel maç yapardı. Site Mahallesi’nin gençlerinden oluşan Site spor, TPAO stadında ağırladığı özel maçta rakibi Diyarbakır Tıp Fakültesi öğrencileriydi. Nazım Bingöl ve Veysi Bilgin’in de aralarında bulunduğu Siteli gençlik, rakibiyle dostça berabere kalmıştı. Site Gençlik spor’un eski antrenörü Diyarbakırlı İbrahim hocaydı.

SİTELİ GENÇLİĞİN DAYANIŞMASI

Bu kare, 1969 yılında Site Mahallesi’nde çekildi. Eski çamlık bölgesinde çekilen siyah-beyaz karede yer alan simalar; “Haluk Delen, Ali Özyalçın, Ahmet Yusuf Ekmen, Veysi Bilgin, Salih Bilgin, Semih bey, Levent Erseven ve Çetin Erseven.”

Editör: Yunus Yasak