“SANDIKLARI PATLATMALISINIZ”
AK Parti’nin Batman’da düzenlediği mitinge katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesajlar verdi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve bölge milletvekillerinin de eşlik ettiği Erdoğan, mitinge 50 Bin kişinin katıldığını belirterek, ‘Batman’a olan muhabbetimiz karşılıksız değil’ dedi. Batman’ı kalpten sevdiklerini ifade eden Erdoğan: “Batmanlı kardeşlerimizi her şeyin ötesinde sadece Allah için seviyoruz. Bundan sonra da kalplerimizin kapılarını bir birimize açık tutacağız. Pazar’a kadar hep beraber ana kademe, kadın kolları, gençler gümbür gümbür sandıkları patlatıyor muyuz? Kardeşlerimiz iradelerine ipotek koymalarına rıza göstermeyecektir. Diğer illerdeki vatandaşlarımız da artık yeter diyecektir. Batman bugün bir başka güzel. Karşımda pazarlık masasına meze etmeyecek Batmanlı kardeşlerimi görüyorum” dedi.

“BATMAN’A 91 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK”
Konuşmasında Batman’da yaptıkları yatırımlara da işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Batman’a 21 yılda 91 Milyar TL yatırım yaptık. Eğitimde 4.920 adet yeni derslik inşa ettik, Batman’da üniversitemizi faaliyete geçirdik, gençlik ve sporda 2.554 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurt binaları açtık, 39 Spor testi yaptık, 15.000 kişilik Batman stadyumu yaptık, şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerine 9 milyar liralık kaynak aktardık, sağlıkta 810 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi başta olmak üzere toplamda 1220 yataklı hastane dahil 43 sağlık tesisi yapımını tamamlayıp hizmete açtık ayrıca 500 yataklı Batman Devlet hastanemizde birlikte iki tesisimizin inşasına devam ediyoruz.”

“MEHMET ŞİMŞEK’E GÜVENİYORUM”
Ekonomide can yakan enflasyon sorununu da çözeceklerini ifade eden Erdoğan, aslen Batmanlı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e güvendiğini söyledi. Erdoğan; “Ekonomide yetkin isimlerden oluşan güçlü bir kadro kurduk. Batman’ın bir evladı olan Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek’e bu konuda tam itimadım var, inşallah yılın ikinci yarısından itibaren uyguladığımız ekonomi programının olumlu yansımalarını daha net göreceğiz. Hayat pahalılığından en fazla etkilenen emeklerimizin sıkıntılarını da farkındayız bu sıkıntıların hafifletilmesini sağlayacağız” diye konuştu.

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL