*Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce miting alanında toplanan kitleye seslenen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tekstil sektörünün 40 bin kişiye iş imkanı sağladığını söyledi.

“BATMAN CAZİBE MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile birlikte miting alanındaki kalabalığa seslenen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman’a tekstil sektörünün yansımasını anlattı. Batman’da yapılan yatırımları değerlendiren Şimşek; “Konfeksiyon ve tekstil sektöründe 40 bin Batmanlı kardeşimiz çalışıyor. Ortalama bir aile 5 kişiden oluşursa burada 200 bin kişiye iş ve aş demektir. Batman, 6. Bölge teşvik kapsamında. Batman bu pozitif ayrımcılıkla büyük bir cazibe merkezine dönüştü. Bu projelere karma OSB, Gıda İhtisas ve Tekstil OSB ile birlikte 4 yeni OSB’nin çalışmasını yürütüyoruz” dedi.

“BATMAN BÜYÜK SANAYİ ÜSSÜ OLACAK”
Bakan Şimşek, şöyle devam etti; “4 OSB devreye girdiğinde 40 bin kardeşimize istihdam sağlamış olacağız. Batman yeni OSB’lerle birlikte göç alacak. Bütün gençlerimize iş imkanı sağlayacağız. Bu projeler tamamlandığında Batman, daha büyük bir cazibe merkezi olacak. Batman büyük sanayi üssü olacak.” Bakan Şimşek’ten önce konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Petrolün başkentinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi; “Batman, yıllardır petrol üreten bir şehir. Batman, Şırnak ve Diyarbakır’da petrol üretimine yönelik çalışmaları karış karış sürdürüyoruz.”

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL