AK PARTİLİLER KUTLANIYOR AK PARTİLİLER KUTLANIYOR

ODUNCU, CANLI YAYINA KATILDI
Yeşil Sol Parti Batman Milletvekili adayı Zeynep Oduncu, Çağdaş WebTV’de Barış Arslan’ın sunduğu ‘Seçime Doğru’ programına konuk olarak değerlendirmelerde bulundu. Daha önce Ak Parti ve CHP adaylarının da katıldığı programda bu kez Yeşil Sol Partili Oduncu, canlı yayına konuk oldu. Siyasetle genç yaşlarda tanıştığını belirten Oduncu: “Siyasette küçük yaşlarda Feleknas Uca’yı rol model almıştım. 12-13 yaşlarımdaydım, Felenkas Uca Avrupa Parlamentosu’na Ezidi Kürt kadını parlamentoya girmişti. 99’da o’nu televizyonda izlerken konuşmasından çok etkilenmiştim” dedi.

“SEÇMEN KÜRT SORUNUNUN
ÇÖZÜMÜNÜ İSTİYOR”

Yaklaşık 1.5 aydır sahada olduklarını ve seçmenlerin kendilerine net mesajlar verdiğini belirten Milletvekili adayı Oduncu, şöyle devam etti: “Gittiğimiz her yerde acılar var. Seçmenlerimiz Kürt sorunun çözümünü istiyor. İnsanlar artık Kürt kimliği ile ötekileştirmeyi istemiyorlar. Dil ve kültür, ekmek ve su kadar önemli. İnsanlar öncelikle kendi kimlikleriyle var olmak istiyorlar. Ayrıca insanlarımız ekonomik sıkıntılardan da bunalmış durumda. Gençlerimiz de babalar da işsiz. Kadınlar çalışamıyor. Şu anda insanlar ekonomik olarak sadece nefes alıyor. Aileler çocuklarına yetebilmek için ne yazık ki insanlarımız 60 yaşına gelmelerine rağmen hala çalışıyor.”

“CHP’NİN BATMAN’DAN VEKİL ÇIKARACAK POTANSİYELİ YOK”
CHP’nin Batman’da kendi partileri adına oy istemesini de eleştiren Oduncu: “CHP, Batman’da bir vekil çıkarabilecek potansiyele sahip değil. Ne yazık ki siyaset ahlakına uymayan bir yaklaşımları var. Partimiz adına kendilerine oy istiyorlar. Bu kabul edilebilir değil. Bu durumu CHP Genel Merkezine kadar ilettik. Biz sadece Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz. Bunun nedeni de Ak Parti-MHP iktidarının Türkiye’yi birçok alanda çözümsüzlüğe itmesinden kaynaklanıyor. CHP, Batman’da sadece milletvekilliğine çalışıyor, Kılıçdaroğlu’na çalışsınlar” dedi.

“YÜZDE 70 OY BEKLİYORUZ”
Batman’da hedefledikleri oy oranını da açıklayan Oduncu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Batman’da HDP’nin (Yeşil Sol Parti) realitesi ortadadır. Sahaya baktığımızda yüzde 70 oranında bir oy bekliyoruz. 2018 Seçimlerinde de 5-0’a yakın bir oy almıştık ama yurtdışı oylarıyla birlikte rakamlar değişti. Sahada seçmenlerden çok büyük teveccühle karşılaşıyoruz. Tabi 2018’deki seçimler ile şimdi ki seçim arasında çok büyük farklar var. Eğitim, eğitim, sağlık ve diğer alanlarda çok büyük sıkıntılar var. Batman’da bu seçime katılım da daha fazla olacaktır. Göreve geldiğimizde Batman’ın işsizlik sorunu, İluh deresi ıslahı sorunu, çarpık kentleşme ve mevcut hastanelerin yetersizliği gibi sorunlara öncelik vereceğiz. Halkımızla, STK’larla ve basınla diyaloglarımız her zaman olacak.” (Haber Merkezi)