Ak Parti5-1

ADAYLARIN TANITIMI YAPILDI
AK Parti Batman ilçe belediye başkan adayları için Necat Nasıroğlu Külliyesi Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu'nda tanıtım programı düzenlendi. Programa Ekonomi eski Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Cenap Aşçı ve kalabalık partili topluluğu katıldı. Toplantıda, AK Parti'nin, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye başkan adaylarının ilçelerden Kozluk'ta Mehmet Veysi Işık, Sason'da İrfan Demir, Beşiri'de Sait Karabulut, Gercüş'te Gündüz Günaydın ve Hasankeyf'te Adnan Can olduğu açıklandı. Beldelerde ise Balpınar’da Hüseyin Geylani, Kayapınar’da Abdulmutalif Bademci, Bekirhan’da Fırat Karabulut, İkiköprü’de Musa Kıyanç, Yücebağ’da da Abdullah Bil’in adaylıkları duyuruldu.

Ak Parti2-7

“BU DAVADA KÜSMEK YOK”
Programda partililere seslenen Milletvekili Nasıroğlu: “Diğer aday adayı arkadaşlarımız da bu davaya gönül vermiş ' sizinle varım' diyen kardeşlerimizdi. Biz bütün kardeşlerimizle gerek aday gerek aday adayı arkadaşlarımızla beraber omuz omuza kol kola girip Batman'ın dört bir tarafına hizmet etmek için çalışacağız.  Bu dava da küsmek ve darılmak yok. Biz sizlere hizmetkar olmak için geldik. Bu memleketi yaşanabilir bir hale getirmek için gece gündüz çalışacağız, hepimiz çalışacağız.  Bizim sloganımız gerçek belediyeciliktir” diye konuştu.

Ak Parti4-1

“BELEDİYEYİ ALIRSAK ZEYBEK OYNAYACAĞIM”
Daha sonra kürsüye çıkarak partililere hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Zeybekci, Batman Belediyesi’ni almaya geldiklerini söyledi. Zeybekci, şöyle devam etti: “Biz bu aziz millete hizmetkar olmayı Allah'ın bir lütfu olarak görüyoruz. Bizim farkımız o. Onlar, 'Dağdaki çobanla benim oyum bir mi?' der. Biz dağdaki çobanı da benim milletimin en ücra köşesindeki işçi kardeşimi de köylü kardeşimi de başımızın tacı yaparız. Kimsenin elini bırakmayacağız. Gözünün içi gülmeden kimsenin elini bırakmayacağız. Öyle bir şey olacak ki 31 Mart’ta burada AK Parti hizmetkar bayrağını Batman Belediyesi'ne çektiğimizde, o hafta içerisinde gelip Batman Belediyesi'nin önünde zeybek oynayacağım.” 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL