Egirişim Summit 2024’te onlarca sektörde birçok üst düzey yönetici konuşmalarıyla sektörleri değerlendirdi. Son dönemin çok konuşulan sektörlerinden olan hızlı teslimat ile ilgili Vigo Kurucu Ortağı Ali Cicioğlu, ‘Hızlı Teslimat Sektörünün Bugünü ve Yarını’ isimli panelde konuşmacı olarak yer aldı.

“Sen işine odaklan operasyonunu ben yönetirim”
Vigo’da ekibiyle birlikte 6 bin kuryelik büyük operasyonu yöneten Ali Cicioğlu, sektöre şirket olarak nasıl katkı sağladıklarını şu sözlerle açıkladı:

“Vigo bir kurye ve kurye teknolojileri firması özetle. Restaurantlara, marketlere, e-ticaret firmalarına, hem kurye tedariği sağlıyoruz hem de operasyonlarını uçtan uca yönetiyoruz. Şunu demek çok değerli, ‘Sen hiç bir şey ile uğraşmayacaksın sen sadece kendi ürünün ile, satış ile, pazarlama ile uğraş bütün operasyonu bana ver.’ Bunu nasıl yapıyorum? Doğru kuryeleri göndererek, kılık kıyafeti düzgün, vaktinde gelen seçilmiş kuryelerle çalışıyoruz. Bunu tabi herkes yapıyor diyor olabilirsin, bunun dışında kendi ürettiğimiz teknolojilerle o işin daha verimli yapılmasını sağlıyoruz. Bütün platformlara entegre müşteri panellerimiz ve kurye uygulamalarımız var. Arkada çalışan algoritmalar var, bu algoritmalar sayesinde bu işi daha verimli yapmasını sağlıyoruz bence asıl oluşturduğumuz fark bu diyebilirim.

Kaynak: İHA