Batman'da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Batman milletvekili adayı Serkan Ramanlı ve AK Parti İl Başkanlığının seçim lokallerini ziyaret etti. Cuma namazını Necat Nasıroğlu Külliyesi'nde AK Parti milletvekili adaylarıyla birlikte kılan Yapıcıoğlu, HÜDA PAR İl Başkanlığının seçim standını ziyaret etti, depremzedeler için açılan kermese katkıda bulundu.
İlk olarak Batman milletvekili adayı Serkan Ramanlı'nın seçim lokalini ziyaret eden Yapıcıoğlu, burada partilerle bir araya geldi, vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra beraberindekilerle birlikte AK Parti İl Başkanlığının seçim lokalini ziyaret eden Yapıcıoğlu, burada yoğun bir ilgiyle karşılandı. Partililerle bir araya gelen Yapıcıoğlu, milletvekili adaylarına ise çalışmalarında başarılar diledi. Buradaki ziyarette bir konuşma yapan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, seçime çok kısa bir zaman kaldığını, bu seçimin önümüzdeki on yılları etkileyecek bir seçim olacağını söyledi.

hüdapar

"Bunu başarabileceğimize inanıyorum"

Hedeflerinin Batman'da en az 3 milletvekilini meclise göndermek olduğunu belirten Yapıcıoğlu, "Çıtayı bunun altına düşürmeyeceğiz. Hatta bazıları için ulaşılamaz bir hedef olarak görülebilir. Bazıları kendi hedeflerini çok büyük gösterip buradaki topluluğun çalışmalarını küçümseyebilirler. Ama ben inanıyorum. Batman daha önce yaptı. 2007 seçimlerinde yaptı. 2007 seçimlerinde Batman'ın 4 milletvekili vardı. Batman'ın 4 milletvekilinden az kalsın 3'ünü gönderiyordu. Az oy farkıyla iki oldu ama ben inanıyorum ki bu sefer 3'ü göndermek o zamana göre çok daha kolay. Bunu başarabileceğimize inanıyorum" dedi.

necat nasıroğlu külliye

"Batman'a hak ettiği hizmeti getirebilecek bir kadro var"
Meclise 3 milletvekili göndermeleri halinde bu durumun Batman'ın hizmet noktasında yeni bir başlangıcı olacağına işaret eden Yapıcıoğlu, şöyle devam etti: "Çünkü inanıyoruz ki pek çok alanda Batman'a hak ettiği hizmeti getirebilecek olan bir kadro var bu sefer. Sahada yapılacak çok iş var ve sahada çok büyük bir emek ortaya koymak gerekir. Ama bundan daha önemli bir husus daha var. Buradaki kardeşlerimiz vekillerini oylarıyla seçip gönderecekler ama aynı zamanda Türkiye'yi önümüzdeki 5 yıl için yönetecek cumhurbaşkanını da seçeceğiz. O da çok önemli bir seçim."

Konuşmasının devamında Yapıcıoğlu, "Eğer biz Batman'da listedeki 5 milletvekilinin tamamını da göndersek ama cumhurbaşkanlığı seçiminde cumhur ittifakı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı gönderemezsek, memleketi tekrar sadece eleştirme, muhalefet etme becerisi olan ve bunun dışında bir iş yapamayacak olan zihniyete memleketi teslim edersek Allah muhafaza etsin, bugüne kadar elde edilen kazançların da elden gitmesi, memleketin geriye de gitmesi pek muhtemeldir. Memleketi o duruma düşürmeyelim. Memleketi şu son 100 yılda yaşadığımız sorunların hemen hepsinin altında yatan zihniyeti muhalefete müebbet mahkûm olduğunu gösterelim. Yani asla iktidara gelemeyeceklerine dair onlarda da bir inanç oluşsun ve iktidara gelme yönündeki bütün ümitlerini kıralım. Nasıl olacak bu? İnşallah bir önceki seçimden daha yüksek bir oy oranıyla Sayın Erdoğan'ı bu sistemin ikinci döneminde tekrar cumhurbaşkanı yaparak" ifadelerini kullandı. (Recep AKIN)

Editör: MEHMET REŞAT YİĞİZ