**Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Batman’da üyelerle bir araya geldi. Genel Başkan Yalçın: “Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi konusunu yıllardır gündeme getiriyoruz. Taleplerimizde ısrarcıyız” dedi.

PARMAĞINA YÜZÜK SIKIŞINCA! PARMAĞINA YÜZÜK SIKIŞINCA!

DİVAN TOPLANTISINA KATILDI
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Batman Memur-Sen’in Divan toplantısına katıldı. Genel Başkan Yardımcıları Muammer Karaman ve Ramazan Çakırcı’nın da katıldığı toplantının açılışında konuşan Memur-Sen Şube Başkanı Şehmuz Önlü: “Memur-Sen olarak 800’ün üzerinde, Eğitim-Bir-Sen’de 100’üzerinde kazanıma imza atan sizlerden beklentilerimiz en az 800 daha kazanımı elde etmektir. Şefin, Memurun, Hizmetlinin, Öğretmenin, Şube Müdürünün, Teknikerin velhasıl tüm memurların umudu Güçlü Memur-Sen Teşkilatıdır. Güçlü Memur-Sen teşkilatının da gözü Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Yönetim Kurulunda bilhassa Genel Başkanındadır. En önemli kazanımlardan biri olan Öğretmenlik Meslek Kanunu sizler çıkardınız, bunu geliştirecek ve eksiklikleri tamamlayacak olanda sizlersiniz. Sözleşmeli Memurların kadroya geçişi sizler sayesinde oldu, umuyoruz sözleşmeli kavramının tamamen kaldırılmasını da sizler sağlayacaksınız” dedi.

“MÜCADELEMİZ SÜRECEK”
Toplantıda üyelere seslenen Genel Başkan Yalçın, şöyle devam etti: “Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi konusunu yıllardır gündeme getiriyoruz. Mücadelemizde kararlıyız. Toplu sözleşme tekliflerimizden biri olan ‘yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi’ konusunda ısrarcıyız. Söylemimiz de eylemimiz de nettir. ‘Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları ek göstergeye dâhil edilsin’ ısrarımızda mesafe aldık ve ek göstergeye dâhil edildi ama getirilen ek gösterge düzenlemesi beklentimizin ve talebimizin altında kaldı; ek gösterge artışı konusunda da genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi konusunda da mücadelemize kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Sözleşmelilerin kadroya geçişi ile ilgili verdiğimiz mücadelede çok önemli bir oranın kadroyla buluşmasını, ek gösterge düzenlemesinin 5,3 milyonu kapsamasını nasıl sağladıysak, birçok mücadelemizde nasıl sonuç aldıysak, bu haklı talebimizde de sonuç alacağımıza inanıyorum.” (Altan Ayaz)