AK Parti Sason Belediye Başkan aday adayı Cengiz Uçar, ‘turizm’ başta olmak üzere Sason’u birçok alanda cazibe merkezi haline getirmeye kararlı olduğunu söyledi ve ekledi; “İnanç turizminin yanı sıra Mereto Dağı’nda kayak merkezi gibi önemli projeleri de hayata geçirmeyi planlıyorum.” 

“SASON’A HİZMET ETMEYE HAZIRIM” 
20 Yılı aşkındır İstanbul’da ‘turizm’ sektörü başta olmak üzere bazı sektörlerde çalışan iş insanı Cengiz Uçar, Sason’un makus talihini değiştirmek için Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. “Sason’da öncelikle turizmi canlandıracak çağdaş, yaşanabilir ve elit bir Sason için birçok projelerimizi de ilçe sakinlerinin hizmetine sunacağız. İnanç turizmiyle birlikte 2973 metre yükseklikteki Mereto Dağı’na kayak merkezi kurmak gibi projelerim de var. Bal, çilek ve ceviz tanıtımının yanı sıra son dönemlerde birçok aile tarafından yapılan ipek böcekçiliğinde de Sason’un adından söz ettireceğiz” dedi. 

“SASON SUYU BOŞA AKMAYACAK” 
Başkan aday adayı Uçar, şunları söyledi: “Görev verildiğinde Sason’un dağlarından gelen suyu pet şişelerde içme suyuna çevireceğiz. Birçok vatandaşımız bu alanda yeni istihdam alanına kavuşacak. İlçemizin ekonomisini yeni projelerle güçlendireceğiz. Yine ilçemizi çıkmaz sokaktan kurtarmaya yönelik önemli adım olan Sason-Muş yolunun açılması için de çaba sarf edeceğiz. Bu önemli yol tamamlandığında ekonomik ve ticari anlamda Sason ve Muş’a büyük getirisi olacak. Karadeniz’den gelecek tırlar Sason’dan geçerek ilçemizin kalkınmasına ciddi katkı sunacak. Ürünlerimiz bal ve çilek de daha kolay pazarlanmış olacak. Kısacası Sason’u cazibe merkezi haline getirmeye hazırız.”

Editör: Yunus Yasak