REFÜJA ÇARPTI

Kaza yolu’ olarak bilinen Batman-OSB girişindeki eski çöplük kavşağında meydana gelen kazada yağışlı havayla birlikte kayganlaşan yolda balık yüklü hafif ticari araç refüja çarptı. İsmi tespit edilemeyen sürücü ağır yaralandı. Önceki gece 22.00 sıralarında kimliği tespit edilemeyen araç sürücü yönetimindeki 72 DD 791 plakalı hafif ticari araç, gece fark edemediği refüja çarptı. Ağır yaralanan sürücü, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Araç ise kullanılamaz hale geldi. 

TREN RAYLARINA TAKILI KALDI
Hafta sonu yağışın etkili olduğu Batman kent merkezinde görünmez bir kaza da Karşıyaka, Hürriyet ve İluh DDY hemzemin geçidinde yaşandı. Sürücüsü tespit edilemeyen 72 DR 217 plakalı araç, DDY raylarına takılı kaldı. Belediye İtfaiye ekipleri, raylardaki araca müdahale etti. İlginç kaza ucuz atlatıldı. 

KONTROL KAYBI VE KORKUTAN ANLAR
Hafta sonunun yağışlı geçtiği Batman’da yer yer yaşanan kazalara Batman-Siirt çevre yolundaki iki otomobilin kazası da eklendi. Yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolünü kaybeden iki araç, Özel Batman Dünya Hastanesi geçidinde kaza yaptı. İki özel otomobilin de hasar gördüğü kazada 4 kişi yaralandı. Yaralılar, hastanede tedavi altına alındı. Uzmanlar, özellikle yağışlı hava koşullarında sürücülerin hızlarını azaltmaları ve daha dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuyor. 

Editör: RECEP AKIN